Erste slaví 200 let od svého založení

foto Andreas Treichl, předseda představenstva skupiny Erste
Andreas Treichl, předseda představenstva skupiny Erste

Vídeň 7. října 2019 (PROTEXT/ots) -

• Předchůdce Erste Group - spořitelna “Erste Oesterreichische Spar-Casse” - byla založena ve Vídni 4. října 1819

• Česká spořitelna přispívá k posilování vedoucí pozice Erste Group na bankovním trhu v regionu střední a východní Evropy

• Česká spořitelna je nejstarší banka na domácím trhu - založena byla v roce 1825

„Ani věk, ani pohlaví, ani sociální status či národnost nemohou být důvodem odepření benefitů, které jsou nabízeny všem střadatelům“ - takovou klauzuli obsahuje zakládací listina první spořitelny ve střední a východní Evropě. Tyto principy stály u založení rakouské banky Erste. I 200 let od svého založení usiluje Erste o šíření finanční a sociální prosperity napříč regionem střední a východní Evropy. Na tomto principu byly po založení Erste v roce 1819 následně zakládány další spořitelny.

Vést jednotlivce, malé i větší firmy, obce a města k prosperitě je již od jejího založení v roce 1825 i posláním České spořitelny. V roce 2000, kdy se mateřskou společností České spořitelny stala Erste Bank, se tak symbolicky vrátila ke svým kořenům.

„Jsme pyšní na naše dědictví a na to, že principy formulované při našem založení jsou i nadále platné a relevantní,“ říká Andreas Treichl, předseda představenstva skupiny Erste. „Tyto principy a také progresivní myšlení stály i u zrodu celé skupiny Erste: jsme silnou retailovou i korporátní bankou se silným zaměřením na oblast střední a východní Evropy. Principy našich zakladatelů budou základem i pro naše budoucí směřování a budou provázet naši snahu pomáhat klientům starat se o jejich finanční zdraví, vytvářet a chránit jejich prosperitu, a v neposlední řadě pomáhat realizovat nové podnikatelské nápady i naplňovat osobní ambice.“

„Vize založení spořitelny pro široké vrstvy obyvatel a ambice učit je zabezpečit si budoucí prosperitu byla před 200 lety mimořádná a revoluční a s hrdostí ji rozvíjíme dodnes,“ zdůrazňuje předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon. „Naším současným posláním je vést jednotlivce i komunity k prosperitě a přispět tak k udržitelnému růstu celé společnosti.”

Fotografie:

https://www.erstegroup.com/en/news-media/media-library/photos/apa

Kontakt pro média:

Erste Group Bank AG

Carmen Staicu

Tel: +43 50100 11681

carmen.staicu@erstegroup.com

www.erstegroup.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď