Laureáty Ceny míru Sunhak pro rok 2020 se stali prezident Macky Sall a biskup Munib A. Younan

foto Macky Sall (Prezident Senegalu)
Macky Sall (Prezident Senegalu)
Munib A. Younan (bývalý prezident Světové luterské federace)
Ban Ki-moon (bývalý generální tajemník OSN))

Nagoja (Japonsko) 5. října 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

- Pro ocenění "Founders" Award (Cena zakladatele) byl vybrán bývalý generální tajemník OSN Ban Ki Moon

Komise pro cenu míru Sunhak zvolila Macky Salla (59 let, prezident Senegalu) a Muniba A. Younana (70 let, bývalý prezident Světové luterské federace) laureáty Ceny míru Sunhak pro rok 2020. Kromě toho při příležitosti 100. výročí narození zakladatele Rev. Dr. Sun Myung Moona bude udělena zvláštní cena zakladatele (Founders' Award) Ban Ki-Moonovi (věk 76 let, bývalý generální tajemník OSN).

Prezident Macky Sall je uznáván za šíření zralé demokracie do sousedních zemí na africkém kontinentu, kde diktatura a chudoba stále rostou, úspěšným zkrácením prezidentského období a vedením ekonomického oživení využitím transparentní politiky v jeho zemi. Biskup Munib A. Younan, palestinský uprchlík, je uznáván za své odhodlání vytvoření harmonie mezi judaismem, křesťanstvím a islámem na Blízkém východě po více než 40 let od svého jmenování luteránským farářem v roce 1976 a za svou vedoucí roli v úsilí o mírové řešení na Blízkém východě.

Bývalý generální tajemník OSN Ban Ki-moon, laureát Ceny zakladatele, byl vybrán jako uznání jeho úsilí během jeho funkčního období o vedení OSN k udržitelnému světu v reakci na bezprecedentní globální výzvy a krize, jako je globální hospodářská krize, změna klimatu, terorismus a otázky uprchlíků.

Hong Il-sik, předseda komise Ceny míru Sunhak, prohlásil: "S expanzí vlastních zájmů na celém světě se duch kooperativního internacionalismu, kterým se vyznačoval poválečný světový řád, výrazně snižuje. Laureáty Ceny míru jsou dnes lidé, kteří se zavázali překonávat hranice mezi lidmi a kteří představují ideály spolupráce a společné prosperity, abychom společně vytvořili lepší, mírumilovný svět."

Cena míru Sunhak je každým druhým rokem udělována jednotlivcům a organizacím, kteří přispěli k míru a blahobytu budoucích generací. Odměna za Cenu míru ve výši 1 milionu USD je nejvyšší z jednotlivých cen na světě. Vítěz Ceny zakladatelů obdrží odměnu 500 000 USD. Slavnostní předání cen se bude konat 5. února 2020 ve konferenčním centru KINTEX v Soulu v Jižní Koreji.

Kontakt:

Yeon-jae Choi

Komise Ceny míru Sunhak

Tel.: +81-2-3278-5160

Fax: +81-3-3278-5198

sunhakprize@gmail.com

http://sunhakpeaceprize.org/?leng=en

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1006032/Macky_Sall.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1005660/Munib_A_Younan.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1005661/Ban_Ki_moon.jpg

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď