STIEBEL ELTRON otevřel v Praze nový prémiový showroom

foto STIEBEL ELTRON otevřel v Praze nový prémiový showroom
STIEBEL ELTRON otevřel v Praze nový prémiový showroom

Praha 4. října 2019 (PROTEXT) - Nové sídlo a prémiový showroom veřejně pokřtila společnost STIEBEL ELTRON. Slavnostního otevření se zúčastnil Nicholas Matten, jeden z ředitelů německé centrály, který je zodpovědný za obchod, marketing a finance. Investice za zhruba 3,6 milionů korun firmě umožní předvést zákazníkům nabízené technologie v reálném provozu.

Kotelna instalovaná v showroomu se v podstatě skládá z pěti vzorových kotelen malých rodinných domů a jako celek (kaskáda) vytápí a chladí celou budovu. "Zákazníky velmi často zajímá hlučnost tepelných čerpadel, nároky na prostor a způsob ovládání regulátoru tepelného čerpadla, kde si mění požadovanou teplotu v místnosti, patře nebo bytu a to jak v zimě pro topení, tak v létě pro chlazení," vysvětluje marketingová manažerka Dana Stloukalová, co všechno mohou zákazníci na místě vidět. "Jako výrobci tepelné techniky a tepelných čerpadel chceme naše produkty ukazovat a vysvětlovat jejich výhody v provozu," dodává.

Showroom předvádí pět řešení

Právě proto je v budově instalováno pět tepelných čerpadel, ačkoli by ji bylo možné vytápět a chladit jedním silnějším tepelným čerpadlem systému vzduch-voda. Jsou zde instalována dvě venkovní tepelná čerpadla systému vzduch-voda ve venkovním provedení, která se umísťují venku na samostatný betonový základ nebo se věší na stěnu. Dále jsou zde dvě tepelná čerpadla systému vzduch-voda ve vnitřním provedení, která pracují stejně efektivně jako venkovní, s tím rozdílem, že celá technologie je umístěná uvnitř v kotelně a na objektu jsou jen dvě mřížky (vyústky), kterými se zdrojová energie (venkovní vzduch) přivádí k tepelnému čerpadlu ? tato vnitřní technologie je velice oblíbená u architektů a náročnějších klientů, kteří nechtějí mít venku žádnou viditelnou technologii. Pátou technologií v technické místnosti je zemní tepelné čerpadlo, které odebírá teplo z opravdového geotermálního vrtu: z hloubky zhruba 120 metrů přečerpává teplo do budovy, přičemž vrt slouží i ke chlazení. Tepelná čerpadla systému země-voda patří obecně k nejspolehlivějším a nejúspornějším a díky možnosti pasivního chlazení i k nejžádanějším.

Celkové řešení kotelny showroomu navrhlo technické oddělení firmy STIEBEL ELTRON.

V Česku byla společnost STIEBEL ELTRON založena v roce 1991. STIEBEL ELTRON vyvíjí a vyrábí od roku 1924 produkty na nejvyšší technické úrovni. Patří celosvětově k technologickým lídrům v oblasti ohřevu vody, vytápění a obnovitelných zdrojů energie. Koncern je rodinnou firmou, má pět mezinárodních center výroby, 24 prodejních společností a zastoupení ve více než 120 zemích. Zhruba 40 % obratu pochází ze zahraničí. Na celém světě firma zaměstnává více než 3700 lidí. Více informací najdete na www.stiebel-eltron.cz.

Pro další informace, nebo pokud chcete dostávat podobné zprávy, prosím kontaktujte:

- Dana Stloukalová, marketingová manažerka, STIEBEL ELTRON, e-mail dana.stloukalova@stiebel-eltron.cz

- Zdeněk Fekar, mediální zástupce, e-mail zdenek@evox.space

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď