ZONKY DOSÁHLO VÍCE NEŽ 4% PODÍL NA TRHU SPOTŘEBITELSKÝCH ÚVĚRŮ, NEJVÍCE VE SVÉ HISTORII

foto

Praha 1. října 2019 (PROTEXT) - Podíl Zonky, největší instituce propojující individuální investory a žadatele o půjčku v ČR, na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů dosáhl v srpnu letošního roku historicky rekordních 4,26 %. Ve srovnání s červencem jde o nárůst o 0,35 procentního bodu. Rostl také celý trh spotřebitelských úvěrů, meziročně o téměř 5 %. V červenci to bylo dokonce 17 %, vůbec nejvíce v letošním roce. Průměrná bankovní úroková míra u spotřebitelských úvěrů byla v srpnu 8,46 %, v Zonky to bylo 7,25 %.

"Rekordní srpnové číslo potvrzuje naši stále silnější pozici, naším cílem je mít do dvou let podíl na trhu spotřebitelských úvěrů 10 %. Už jsme v počtu i objemu úvěrů větší než některé banky a stále roste množství klientů, pro které jsou Zonky první volba na základě znalosti značky a našeho přístupu," říká generální ředitel Zonky Pavel Novák.

Celkový objem půjčených peněz za celou historii Zonky dosáhl 8,6 miliardy korun. Od začátku fungování poskytlo Zonky více než padesát pět tisíc půjček. Zonky má vlastní prvotřídní řízení rizika a úroveň úvěrového rizika se se pohybuje pod průměrem bankovního sektoru. V dubnu letošního roku jako reakci na vývoj na trhu půjček Zonky snížilo minimální úrok na 2,99 %.

Data k trhu spotřebitelských úvěrů v tiskové zprávě pocházejí z oficiální statistiky ČNB a od společnosti Zonky. Nejnovější čísla ČNB byla zveřejněna 30. září.

Kontakt pro média:

Jan Sladovník

+420 725 512 176

jan.sladovnik@zonky.cz

Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí nejvýhodnější půjčku na trhu, s lidmi, kteří chtějí chytře zhodnotit své úspory. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídí půjčku levněji než v klasické bance a klient nemusí nikam chodit. Vše si zařídí online za pár minut a peníze na účtu má už za 5 minut. Nepotřebuje žádného ručitele, nemusí se bát skrytých poplatků a kdykoliv může půjčku splatit předčasně zdarma. Stejně jednoduše můžete pomocí počítače nebo telefonu své peníze investovat se solidním výnosem. Celá služba funguje naprosto anonymně a pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 8 miliard korun.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď