Společnosti ExxonMobil a Porsche rozšiřují technologie pro automobilové závody Formule E

foto

SPRING (USA) 9. září 2019 (PROTEXT/BusinessWire) - Značková maziva a kapaliny budou používány u závodních vozů Porsche v soutěžích Formule E

Společnost ExxonMobil rozšiřuje globální podnikání a technologickou spolupráci se značkou Porsche, německým výrobcem luxusních automobilů, na sérii vozů pro závody Formule E na sezónu 2019/2020. Nová spolupráce představuje první vstup společnosti ExxonMobil do světa automobilového sportu vozidel na elektrický pohon.

Od prvního závodu v Saudské Arábii na konci letošního roku bude společnost ExxonMobil poskytovat značkové vysoce efektivní kapaliny pro hnací ústrojí vozů Porsche, vyvinuté tak, aby splňovaly specifické požadavky vozů na elektrický pohon.

„Náš vstup do soutěže Formule E se značkou Porsche není jen příkladem rozšíření našich úspěšných obchodních vztahů, ale rovněž prohloubení naší vítězné spolupráce, pokud jde o závody,“ řekl Russ Green, vice prezident divize maziv společnosti ExxonMobil. „Stejně tak jako společnost Porsche začíná soutěžit a demonstruje možnosti technologie svých elektrických vozidel, vyvíjí společnost ExxonMobil kompletní řadu značkových maziv, aby pomohla novému týmu značky Porsche v závodech Formule E stavět na úspěšných závodech na celém světě. Automobilový sport představuje skvělou testovací platformu, aby mohl vývoj vysoce efektivních maziv a kapalin pokračovat.“

Pro vozidla, která závodí v soutěžích vozů na elektrický pohon, jsou technologie vysoce efektivních maziv velkým přínosem, neboť mají speciální vlastnosti potřebné pro komplex baterie vozu, jako je vodivost, možnosti chlazení a kompatibilita materiálu.

„Společnost ExxonMobile je naším klíčovým technickým partnerem již více než 20 let, a žádný jiný dodavatel maziv nechápe filozofii výkonnosti značky Porsche,“ řekl Fritz Enzinger, vice prezident divize automobilového sportu společnosti Porsche. “Společnost ExxonMobil je naším cenným partnerem nejenom v komerčním sektoru, ale rovněž důležitým společníkem našeho týmu v jeho úsilí vyhrávat a soutěžit od závodů v Sebringu po Le Mans. Pro značku Porsche představuje přirozené doplnění týmu Formule E při našem vstupu do vzrušující nové éry závodů.“

Díky nové technické spolupráci spojí společnost ExxonMobil stávající rozpis aktivit v automobilovém sportu ve světě se značkou Porsche, jako například šampionátem vytrvalostních závodů World Endurance Championships, IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup a dalšími početnými soutěžemi na celém světě.

O společnosti ExxonMobil

Společnost ExxonMobil, největší veřejně obchodovaná světová společnost zaměřená na ropu a plyn, využívá technologie a modernizaci, aby pomohla uspokojovat rostoucí energetické nároky světa. Společnost ExxonMobil disponuje největšími zásobami a zdroji ve svém odvětví, je jedním z největších provozovatelů rafinérií a prodejců ropných produktů a provozuje jeden z největších chemických závodů na světě.

O společnosti ExxonMobil v automobilovém sportu

Automobilové závody umožňují společnosti ExxonMobil testovat svá značková maziva a paliva na té nejlepší platformě, aby mohla zlepšovat technologie v celé řadě olejů, maziv a paliv. V každé závodní sezóně pomáhají naše moderní produkty zlepšovat výkony a efektivitu vozů. Produkty společnosti ExxonMobil představují pro mnoho nejlepších závodních stájí světa, které soutěží ve velmi náročných sériích automobilových závodů, nejžádanější maziva. Znalosti, které získáváme prostřednictvím těchto partnerství, pomáhají našim vědcům a konstruktérům posouvat při vývoji moderních technologií hranice.

Společnost ExxonMobil bude i nadále spolupracovat se stájemi Aston Martin Red Bull Racing, Stewart-Haas Racing v sérii závodů Sprint Cup Series NASCAR, Porsche, Bentley a TOYOTA GAZOO Racing v šampionátu vytrvalostních závodů FIA World Endurance Championship, Corvette Racing, Porsche North America, Lexus a Acura/Caterpillar v šampionátu IMSA WeatherTech SportsCar Championship; a mnoha dalšími týmy soutěžícími v sériích po celém světě.

Další informace o společnosti ExxonMobil a jejích značkách naleznete na stránkách www.exxonmobil.com nebo nás sledujte na síti twitter www.twitter.com/exxonmobil.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190906005023/en/

Kontakty

Kontakt pro média

Tel : 832-625-4000

Zdroj: ExxonMobil

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

5°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď