Odyssey 44 investuje do FlixMobility

foto Martin Kúšik
Martin Kúšik

Praha 13. srpna 2019 (PROTEXT) - Dne 26. července 2019 se investiční společnost Martina Kúšika Odyssey 44 stala jedním z partnerů technologické společnosti FlixMobility GmbH, globálního poskytovatele mobility a mateřské společnosti FlixBus a FlixTrain. Odyssey 44 do společnosti vstoupila po boku BlackRock, Baillie Gifford a Luxor Capital group v rámci rozšiřování okruhu partnerů podporujících její další růst a rozvoj. Výše nabývaných podílů, ani ceny transakcí nebudou zveřejněny.

V průběhu července 2019 došlo v rámci zvyšování financování společnosti FlixMobility k rozšíření okruhu investorů. Jedním z nich se stala i investiční společnost Odyssey 44, která spolu s BlackRock, Baillie Gifford a Luxor Capital group nově rozšířila okruh jejích partnerů. V něm se dosud nacházely kromě General Atlantic či globálního lídra v investicích do technologií, společnosti Silver Lake, i TCV, Permira a joint co-investice HV Holtzbrinck Ventures a Evropské investiční banky.

"Těší nás možnost podílet se na novodobém řešení otázky mobility skrze partnerství s FlixMobility. Jsme hrdí, že stojíme po boku tak zvučných jmen, která ve světě investic a technologií hodně znamenají. Věříme, že partnerství, které nyní začínáme budovat, bude pro obě strany dlouhodobě prospěšné a přinese nové trvalé hodnoty pro zákazníky, zaměstnance i obchodní partnery.“, vyjadřuje se k nové investici Martin Kúšik, zakladatel a CEO Odyssey 44.

FlixMobility spolupracuje s více než 300 nezávislými partnery provozujícími 350.000 autobusových a vlakových spojení denně a vytvořila v tomto odvětví přes 10.000 pracovních míst. Společnost věří, že takto uzavřená partnerství jí umožní pokračovat v rychlé globální expanzi a uvádění nových produktů na trh. S autobusy FlixBus a vlaky FlixTrain nabízí FlixMobility stále se rozšiřující a integrovanou síť, která umožňuje lidem naplánovat flexibilní cestování. Po USA, kde společnost FlixBus od loňského roku úspěšně působí, je plánována její další expanze i do Jižní Ameriky a Asie. V rámci dceřiné společnosti FlixTrain by mělo v dalších letech docházet ke vstupu na další trhy EU i rozšiřování produktů nabízených na německém trhu. Ve snaze přivést chytrou a ekologickou mobilitu ještě více lidem připravuje FlixMobility spuštění spolujízdy FlixCar, která rozšíří stávající síť pod značka mi FlixBus a FlixTrain, a nabídne tak zákazníkům ještě více destinací. FlixMobility aktuálně provozuje své spoje v 29 zemích a její služby v loňském roce využívalo 45 milionů cestujících.

"Jsme potěšeni obrovským nadšením vysoce renomovaných investorů, kteří nám pomáhají nabízet chytrou, dostupnou a udržitelnou mobilitu ještě více lidem," řekl Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixMobility. „Za podpory Baillie Gifford, Luxor Capital Group, Odyssey 44 a BlackRock skrze fondy a účty, které spravuje, jsme na uskutečnění našich ambiciózních plánů dobře připraveni. Od vstupu na trh před 6 lety jako německý startup jsme ušli velký kus cesty a nyní jsme se dostali na pozici lídra v oblasti dálkové mobility v Evropě. Další naší zastávkou bude zelená mobilita po celém světě.“ „Společnost FlixMobility patří mezi významné světové hráče v sektoru. Z našeho pohledu tvoří v některých regionech na základě svého jedinečného a dnes již těžko replikovatelného business modelu v podstatě nový trh, na němž je lídrem. Věříme, že společnost má ve svých rukách všechny předpoklady pro další úspěšný růst. Navíc tak činí v souladu s hodnotami a kritérii, které v Odyssey 44 vyznáváme“, říká Hani Himmat, Chief Investment Officer Odyssey 44.

Společnost Odyssey 44 tak rozšiřuje své stávající portfolio, v němž se nachází podíl v řetězci se sportovním vybavením Sportisimo a v Direct pojišťovně.

O společnosti Odyssey 44

Odyssey 44 je rodinná firma založena roku 2014 se sídlem v Praze. Spravuje majetek rodiny Kúšiků. Zakladatel Martin Kúšik se téměř 20 let věnoval investičnímu podnikání a byl spolumajitelem investiční skupiny Penta. Hlavním cílem Odyssey 44 je investovat do výjimečných podniků, které vytváří trvalé hodnoty pro své zákazníky a zaměstnance. Jsme přesvědčeni, že když budeme mít na prvním místě překonávání jejich očekávání, dlouhodobý růst hodnoty našich investic přijde jako důsledek.

www.odyssey44.com

Kontakt:

Lucie Čížková

PR manager

cizkova@odyssey44.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

8°C

Dnes je sobota 7. prosince 2019

Očekáváme v 5:00 6°C

Celá předpověď