Společnost Glycomine, Inc. oznámila financovaní řady B ve výši 33 milionů USD na rozvoj své terapie pro vrozenou poruchu glykosylace

foto

San Carlos (Kalifornie) 7. srpna 2019 (PROTEXT/PRNewswire) - Glycomine, Inc., biotechnologická společnost zaměřená na vývoj nových terapií vzácných onemocnění, dnes oznámila, že získala prostředky ve výši 33 milionů USD ve financování řady B vedené společností Novo Holdings A/S. Výtěžek z financování bude použit k dalšímu rozvoji substrátové substituční terapie společnosti Glycomine pro PMM2-CDG (CDG-1a), nejčastější formy vrozených poruch glykosylace (CDG), v raném stádiu klinických studií.

Další podpora financování byla získána od nových investorů, společností Asahi Kasei Pharma Corporation a Mission Bay Capital, jakož i stávajících investorů Sanderling a Chiesi Ventures. „Nová terapie společnosti Glycomine přináší velký příslib řešení klíčových neuspokojených lékařských potřeb," řekl Kenneth Harrison, Ph.D., ze společnosti Novo Ventures. „Věříme, že přístup společnosti Glycomine má potenciál přímo řešit mnoho z nejvíce oslabujících příznaků PMM2-CDG."

V souvislosti s financováním se k této společnosti připojí v roli generálního ředitele Peter McWilliams, Ph.D., v současnosti její zastupující ředitel. „Jsem opravdu nadšen možností připojit se ke společnosti v tomto okamžiku a rozšířit tuto terapii s potenciálem poskytnout úlevu pacientům a rodinám postiženým touto devastující nemocí," řekl Peter McWilliams. „Financování řady B nám umožní dosáhnout významného pokroku klinických studií a jsme velmi rádi, že máme podporu tak zkušeného a znalého týmu investorů a jsme vděčni za podporu, kterou našemu týmu poskytli."

V souvislosti s financováním se do představenstva připojí také Kenneth Harrison, Ph.D., spolu s Chrisem Starrem, Ph.D., spoluzakladatelem společností BioMarin a Raptor Pharmaceuticals. Chris Starr uvedl: „Společnost nyní prochází úžasným obdobím, kdy se připravuje na klinické studie a má příležitost výrazně ovlivnit komunitu CDG."

O PMM2-CDG

PMM2-CDG (také nazývaná CDG-la) je nejrozšířenější formou z řady vrozených poruch glykosylace (CDG), které způsobují neúplnou tvorbu glykanových řetězců nezbytných pro strukturu a funkci mnoha glykosylovaných proteinů. PMM2-CDG je způsobena nedostatkem enzymu fosfomannomutázy 2 (kódovaného genem PMM2). Toto onemocnění ovlivňuje v těle mnoho systémů, což vede k příznakům, jako je hypotonie, onemocnění jater, koagulopatie, příhody podobné mrtvici, jakož i poruchy imunitního systému a nervového systému. Pro více než 1 000 pacientů s touto diagnostikovanou poruchou neexistuje lék.

O společnosti Glycomine, Inc.

Společnost Glycomine vyvíjí léčiva pro vzácné vážné monogenní poruchy metabolismu a špatného sbalení proteinů, pro které neexistují žádné jiné terapeutické možnosti. Přístup společnosti spočívá v kombinaci substitučních terapií - substrátů, enzymů nebo proteinů - s prostředky přenosu sestávajícími z bio nanomateriálů nebo ligandů, které cílí molekuly na buňky klinicky relevantních orgánů. Společnost má sídlo v San Carlos v Kalifornii. Více informací naleznete na webových stránkách www.glycomine.com.

O společnosti Novo Ventures

Novo Holdings je dánská společnost s ručením omezeným zcela vlastněná nadací Novo Nordisk Foundation. Společnost je holdingovou společností ve skupině Novo, která zahrnuje společnosti Novo Nordisk A/S, Novozymes A/S a NNIT A/S a odpovídá za správu aktiv nadace. Kromě toho, že je Novo Holdings hlavním akcionářem ve společnostech skupiny Novo, poskytuje počáteční a rizikový kapitál společnostem ve fázi vývoje, zaujímá významné vlastnické pozice v zavedených společnostech v oblasti přírodních věd a spravuje široké portfolio finančních aktiv. Společnost Novo Ventures (US), Inc. je ve 100% vlastnictví společnosti Novo Holdings a poskytuje této společnosti poradenské služby. Více informací naleznete na webových stránkách www.novoholdings.dk.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/440024/Glycomine_Final_RGB_Logo.jpg

KONTAKT: Pro dotazy z médií kontaktujte společnost Glycomine prostřednictvím e-mailu na adrese info@glycomine.com, nebo telefonicky na čísle 650-401-2016.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

8°C

Dnes je sobota 7. prosince 2019

Očekáváme v 5:00 6°C

Celá předpověď