Společnost Fraport bude na letišti ve Frankfurtu využívat prediktivní technologii FlightAware

foto
FlightAware a Fraport - loga

Houston/Franfurkt (Německo) 10. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

Společnost Fraport AG začne používat předvídání času příletu v reálném čase, tzv. „ELDT" (Estimated Landing Times, Odhadované časy přistání) dodávané prostřednictvím zdroje společnosti FlightAware jako doplňkového zdroje dat pro další optimalizaci letištních operací na jejich domovské letištní základně ve Frankfurtu. Fraport je jednou z vedoucích společností v oblasti řízení letištního provozu na globálním trhu s aktivitami na 30 letištích po celém světě. Společnost FlightAware, která nabízí největší světovou platformu pro sledování letů, je lídrem v oblasti digitálních řešení pro letectví. Toto partnerství poskytuje společnosti Fraport díky zdrojům společnosti FlightAware přístup k přesným předvídaným časům příletů na přistávací dráhu, pozicím letadel a stavům letů.

Údaje ELDT společnosti FlightAware jsou optimalizovány pomocí modelů strojového učení, které jsou předním produktem nejmodernějšího prediktivního technologického programu společnosti oznámeného počátkem tohoto roku. Modely jsou založeny na statistické analýze letových tras a časových údajů ze stovek tisíc letů a jsou schopny identifikovat klíčové faktory ovlivňující předpověď letových událostí v reálném čase. Společnost Fraport bude integrovat tato data do svých operačních nástrojů a analytických platforem, aby optimalizovala efektivitu letiště ve Frankfurtu a rozmístění pozemního personálu.

„Inovativní prediktivní technologie společnosti FlightAware přenese dokonalost provozu společnosti Fraport na další úroveň," řekl Dr. Pierre Dominique Prümm, člen představenstva společnosti Fraport AG pro oblast letectví a infrastruktury. „Získáváme výkonný nástroj sledování v reálném čase, který nám umožní pokročit v našich operacích ve Frankfurtu nad Mohanem, což bude přínosem jak pro naše letecké společnosti, tak pro cestující. A především posilujeme náš závazek zajistit všem cestujícím „dobrou cestu" přes frankfurtské letiště," zdůraznil Prümm.

Letiště Frankfurt nad Mohanem s největším počtem přímých letů na světě hraje rozhodující roli při přepojování pasažérů cestujících po Evropě. Pro aktuální letní letový řád letiště obsluhuje 94 leteckých společností, které létají do 306 destinací v 98 zemích světa. Prostřednictvím Frankfurtu je k dispozici celkem 137 mezikontinentálních destinací, což podtrhuje jeho úlohu vedoucího centra v celosvětovém systému letecké dopravy. Letiště Frankfurt navíc provozuje v průměru 1 500 letů denně - více než jakékoli jiné evropské letiště.

„Naše data jsou tradičně používána k pochopení minulých nebo současných událostí. Použití našich údajů ELDT společností Fraport je pro nás důležitým krokem a demonstruje naši schopnost předvídat budoucí události," řekl Daniel Baker, zakladatel a generální ředitel společnosti FlightAware. „To bude mít nepochybně pozitivní dopad na více než 70 milionů cestujících, kteří každoročně cestují přes frankfurtské letiště."

O společnosti Fraport

O společnosti FlightAware

FlightAware a Fraport - loga

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/943865/Operations_at_Frankfurt_airport.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/943866/FlightAware_Fraport_Logo.jpg

KONTAKT: Yi-Chun Sandy Chen, Fraport AG, +49 69 690-28779, y.chen@fraport.de; Sara Orsi, FlightAware, +1 713-622-9958, sara.orsi@flightaware.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď