Společnost Risen Energy dále posiluje vietnamský solární trh

foto

Ningpo (Čína) 3. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire) - Solární elektrárna Bitexco ve Vietnamu s výkonem 50 MW byla úspěšně připojena k síti

Snižování nákladů a dosažení dostupného připojení k síti jsou dva klíče k úspěchu v pozadí práce solárních výrobců v rámci mezinárodního trhu se solární energií usilujících o maximalizaci přínosů solárních elektráren pro lokální komunity a zvýšení konkurenceschopnosti v odvětví fotovoltaiky. Společnost Risen Energy, přední čínský solární výrobce, jehož akcie typu A jsou obchodovány na čínské burze v Šen-čenu, nedávno oznámila, že solární elektrárna NHI HA s výkonem 50 MW, ve vlastnictví vietnamské dceřiné společnosti firmy Bitexco Group Thap Cham Solar, jejíž zakázku získala společnost Risen Energy minulý říjen, byla úspěšně připojena k síti. Díky vysoké kvalitě je tento projekt příkladem fotovoltaické elektrárny připojené k síti ve Vietnamu před 30. červnem, což znamená možnost využívat národní „zelené" (FiT) dotace pro solární elektrárny.

Společnost Bitexco Group je jedním z deseti špičkových developerů nákupních center a hotelů ve Vietnamu. Kromě toho také zajišťuje hydraulické, silniční a dálniční technické služby. Elektrárna s výkonem 50 MW její dceřiné společnosti se nachází v oblasti Ninh Thuan ve Vietnamu. Risen Energy, dodavatel technického zabezpečení, zakázek a výstavby (EPC), vybavil elektrárnu 5 komponentami hlavní sítě s napětím 1500 V. Zástupci společnosti Risen Energy uvádějí, že úspěšné připojení k síti umožní firmě přístup k dotacím a místnímu obyvatelstvu zajistí environmentálně odpovědnou a čistou solární energii. Nová elektrárna také zdokonalí a optimalizuje lokální energetickou strukturu Vietnamu.

Vietnam jako země Východní Asie, v níž více než 85 % solárních elektráren (měřeno podle velikosti) patří do veřejné infrastruktury, má za cíl dosáhnout do roku 2030 instalovanou kapacitu solárních elektráren o celkovém výkonu 12 GW. S cílem dalšího prohlubování rozvoje vietnamského fotovoltaického trhu vláda zvažuje zavést pobídky v oblasti solární energie a stanoví podmínky jejich přidělení na základě solární radiační intenzity a typu projektu v různých regionech. Před zavedením nové politiky byla cena pro elektrárny připojené k síti ve Vietnamu 9,35 amerických centů na kilowatt/hodinu (kWh).

Zhuang Yinghong, globální marketingový ředitel společnosti Risen Energy, uvedl: „Risen Energy má efektivní technologie a silný tým a díky tomu projekt hladce postupoval až k připojení k síti před konečným termínem 30. června. Už v minulosti se nám v Risen Energy podařilo ve Vietnamu připojit k síti elektrárnu vietnamské společnosti Tasco s výkonem 61 MW. Takové úspěchy prohlubují naši víru v rozšiřování aktivit na vietnamském trhu. Zrychlujeme rozvoj svého portfolia na zahraničních trzích přesně podle plánu s cílem zvýšit povědomí o značce a prestiž naší firmy v zahraničí."

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/930609/Risen_Energy.jpg

KONTAKT: Tina Feng, +86-574-5995-3077, tina@risenenergy.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď