Praha hostila první Česko-emirátské obchodní forum

foto Praha hostila první Česko-emirátské obchodní forum
Praha hostila první Česko-emirátské obchodní forum

Praha 3. července 2019 (PROTEXT) - Dlouhodobě připravovaný projekt pořádala Czech Business Council Dubaj ve spolupráci s Dubajskou obchodní komorou pod záštitou ministra průmyslu a obchodu České republiky Karla Havlíčka.

Mezi klíčová diskutovaná témata patřily oblasti inovací, robotiky a umělé inteligence, smart cities, certifikace, letectví, řízení letového provozu, turistiky, zdravotnictví, lázeňství, sklářství a organizace světových výstav. Českou delegaci vedl první náměstek Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky Jan Dejl a náměstek ministra pro místní rozvoj David Koppitz.

Mezi účastníky delegace Dubajské obchodní komory byly špičky ekonomického a obchodního života Spojených arabských emirátů jako jsou náměstek ministra průmyslu Mohammed Bin Abdul Aziz Al Shehhi a Hamad Buamim, prezident Dubajské obchodní komory.

"Během posledních pěti let jsme zejména v Dubaji pořádali na poli česko-emirátských vztahů řadu akcí, nicméně žádná z nich neměla takto nadstandardně silné obsazení delegátů. Je to pro nás motivace tuto výjimečnou obchodní příležitost maximálně využít. Dubajská delegace se o Česko dlouhodobě zajímá i z jiné perspektivy než pouze jako o turistickou destinaci. Moc mě proto těší, že máme příležitost v rámci fóra představit českou historii, kulturu i současnost,” řekl Pavel Foubík, prezident Czech Business Council v Dubaji a v severních emirátech.

Kontakt:

Mgr. Ilona Koulová, e-mail: i.koulova@talkpr.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď