Čínsko-běloruská hospodářská a obchodní spolupráce: připravena na budoucnost

foto

Minsk (Bělorusko) 3. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

- Slavnostní otevření Výstavy čínského zboží a služeb (Bělorusko)

30. června 2019 byla v Čínsko-běloruském průmyslovém parku v hlavním městě Běloruska v Minsku otevřena Výstava čínského zboží a služeb (Bělorusko). Této události se zúčastnili Cui Qiming, velvyslanec čínského velvyslanectví v Bělorusku, Zhang Xiaolun, předseda a tajemník stranického výboru společnosti SINOMACH, Han Shengjian, zástupce ředitele Úřadu pro rozvoj obchodu Ministerstva obchodu Čínské lidové republiky, Hu Zheng, ředitel společnosti China Merchants Group, hlavní představitel zastupitelské kanceláře China Merchants Group v Bělorusku a generální ředitel společnosti Sino-Belarus Industrial Park Development Co., Ltd.,.Alexander Shumilin, předseda Státního výboru pro vědu a techniku a Vladimir Ulakhovich, předseda běloruské komory obchodu a průmyslu.

Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci z Yang Xiumin, poradce z Kanceláře ekonomického a obchodního poradenství čínského velvyslanectví v Bělorusku, Tang Yugang, zástupce ředitele provinčního obchodního oddělení v Shaanxi, Dmitrij Krutoj, ministr hospodářství Běloruské republiky, Sergej Chizhik, místopředseda prezidia Národní akademie věd, Alexey Bogdanov, ředitel hlavního oddělení pro zahraniční hospodářskou činnost Ministerstva zemědělství a výživy Běloruské republiky, Alexander Yaroshenko, ředitel administrativy Čínsko-běloruského průmyslového parku „Great Stone". Dále se jej zúčastnili také zástupci Ministerstva hospodářských vztahů Běloruska, Obchodní a průmyslové komory Běloruska, Běloruského sdružení podnikatelů, Běloruské odborové organizace pracujících, známá místní média, klíčoví vystavovatelé, organizace a skupiny.

Fórum regionální spolupráce zemí iniciativy Pásu a cesty (B&R) se koná zároveň s výstavou na téma „Otevřený park, globální příležitost". Tuto akci pro spolupráci navštívilo několik stovek účastníků, jako například He Wei, místopředseda Čínské politické poradní konference, Qian Keming, náměstek ministra Ministerstva obchodu Čínské lidové republiky, zástupci vládních úřadů, místních a obchodních společností a sdružení, finanční instituce a podniky z Číny, Běloruska a okolních zemí Evropy a Asie.

Výstava čínského zboží a služeb (Bělorusko) se koná pod patronátem Ministerstva obchodu Čínské lidové republiky a jejím pořadatelem je Úřad pro rozvoj obchodu Ministerstva obchodu Číny. Výstavu spolupořádá CMEC International Exhibition Co., Ltd. China Machinery International Engineering pod hlavičkou China National Machinery Industry Corporation (SINOMACH).

Akce se zúčastnilo přibližně 100 podniků z průmyslových odvětví, jako je zadávání strojírenských zakázek, strojírenské inženýrství, stavební stroje a zařízení, automobilové a motocyklové díly a součástky, hardware a stavební materiály, HVAC sanitární keramika, domácí spotřebiče a spotřební elektronika, finanční služby, logistické skladování a další související produkty a stroje na výrobu plastů a obalů. Během výstavy se bude konat i čínsko-běloruská konference o koordinaci poptávky a nabídky B2B, na níž se přes 100 vystavovatelů a přibližně 200 profesionálních nákupčích z Běloruska a dalších zemí zúčastní bilaterálních jednání a vyjednávání o spolupráci.

Výstava čínského zboží a služeb (Bělorusko) je důležitou součástí Fóra regionální spolupráce B&R. SINOMACH přikládá velký význam důležitým aktivitám Ministerstva obchodu Číny a Ministerstva hospodářství Běloruska. Na výstavě tato společnost realizovala celkové uspořádání, rozeslala pozvánky vystavovatelům, zajistila všeobecnou publicitu a organizaci návštěvníků v jižní části výstavní haly. Za zmínku stojí, že ústředí a 8 dceřiných společností SINOMACH (CMEC, CAMCO, SINOCONST, China Electric Institute CEI, BMHRI, YTO, SINOMACHINT, CHTC Jove) zamluvilo z celkové výstavní plochy více než 600 m2, čímž se tato skupina stala největším vystavovatelem.

Jak uvedl Zhang Xiaolun, předseda organizace SINOMACH, je tato organizace rozsáhlou mezinárodní centrální skupinou podniků a také největším dodavatelem strojírenských a obchodních služeb ve strojírenském průmyslu v Číně. SINOMACH dlouhodobě aktivně realizuje iniciativu Pásu a cesty, která se věnuje posílení interakcí a propojení podniků, obchodů a společných ambicí, přičemž zajišťuje vyváženost politiky „globalizace" a „spojování". Celkově realizovala více než 1300 projektů na klíč pro zahraniční infrastrukturu a dosáhla celkového objemu dovozu a vývozu ve výši 150 miliard USD. Společnost SINOMACH doposud dokončila nebo pracuje na 773 projektech s celkovou smluvní hodnotou okolo 80 miliard USD, které pokrývají různé oblasti, jako jsou obce, energetika, ochrana životního prostředí, ochrana vod, bytová výstavba, průmyslová výstavba, petrochemický průmysl a doprava.

První výstava Číny v Bělorusku se nachází v Čínsko-běloruském průmyslovém parku, protože jde o nejvíce symbolický a nejreprezentativnější projekt spolupráce mezi Čínou a Běloruskem, který podporují hlavy obou zemí i modelový projekt iniciativy B&R. Od května 2019 dosáhl celkový počet podniků z Číny, Běloruska, Německa, Spojených států a dalších zemí počtu 44, přičemž celkové investice dosáhly částky přibližně 1,1 miliardy USD. V roce 2019 je plánováno přiřazení nejméně 19 nových podniků, což představuje celkový počet přibližně 60 podniků. Jako hlavní investor Čínsko-běloruského průmyslového parku společnost SINOMACH ukončila a smluvně uzavřela projekty v Bělorusku v celkové hodnotě téměř 4 miliardy USD. Společnost China Machinery Engineering Corporation (CMEC) v rámci skupiny uzavřela smlouvy na stavbu dvou elektráren v Berezove a Lukomle s celkovým instalovaným výkonem do 854 MW. Tyto dvě elektrárny jsou v současnosti největšími a nejúčinnějšími jednotkami na kombinovaný cyklus spalování plynu provozovanými v Bělorusku. Výroba elektrické energie obou elektráren představuje přibližně 16 % celkové výroby energie v zemi a pozitivně přispěla k hospodářskému rozvoji Běloruska a ke zlepšení života lidí. Obě elektrárny jsou v Bělorusku známé jako „elektrárny zahradního typu".

Výstava čínského zboží a služeb (Bělorusko) poskytuje novou platformu prezentace a výměn pro firmy z celého světa. Výstava představuje možnost dalšího rozšiřování hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a Běloruskem, jakož i dalšími zeměmi světa a následné aktivace výměny v oboru humanitních věd. Čínsko-běloruský průmyslový park bude vybudován v reprezentativním mezinárodním městě země iniciativy Pásu a cesty s kompletní infrastrukturou, koordinovaným průmyslovým rozvojem, ekologickou výstavbou a vyspělými technologiemi. Touto výstavou bude společnost SINOMACH a její dceřiné společnosti dále prohlubovat komunikaci a výměnu s podniky v Bělorusku a dalšími zeměmi světa, podporovat přátelství, posilovat vzájemnou důvěru a dodržovat zásadu „společné diskuse, společné výstavby a sdílení". Společnost SINOMACH zůstává věrná svému poslání, bude pokračovat ve svém úsilí pokroku a otevře ještě jasnější budoucnost pro podniky zemí B&R prostřednictvím nové spolupráce.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/941555/CMEC.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/941558/CMEC.jpg

KONTAKT: Yuntong Yang, +86-10-63363826

PROTEXT

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď