Japonsko přivítalo představitele nejvýznamnějších zemí celého světa na prvním místním summitu G20, který se uskutečnil v Ósace

foto

Ósaka (Japonsko) 1. července 2019 (PROTEXT/BusinessWire) -

Zástupci 37 vlád a organizací se setkali ve druhém největším městě Japonska, aby hledali řešení globálních problémů

Ve dnech 28. a 29. června hostilo Japonsko summit G20, kterého se zúčastnilo 20 členských zemí a 17 pozvaných hostů. Akce se konala v Ósace, druhém největším městě Japonska a bylo to vůbec poprvé, co Japonsko pořádalo summit G20. V roce 2016 se v japonském městě Ise-Shima uskutečnil summit G7.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Přečtěte si celou tiskovou zprávu zde: https://www.businesswire.com/news/home/20190630005053/en/

Na letošním summitu účastníci jednali o důležitých globálních problémech. Jedním z největších problémů bylo znečištění moří plastovými odpadky, což je problém, který v globálním měřítku ovlivňuje mořský ekosystém.

V rámci snah o řešení tohoto problému byla na summitu G20 v Ósace propagována kampaň Plastics Smart Campaign Ministerstva životního prostředí, spolu s koncepty „3R (z anglického Reduce, Reuse, Recycle - sniž, znovu použij, recykluj) a Renewable (obnova)”, přičemž hlavními opatřeními jsou minimalizovat užívání plastových lahví a slámek a usilování o používání obnovitelných materiálů.

V průběhu summitu nebyly k dispozici žádné plastové výrobky, včetně lahví, šálků, slámek ani jiného nádobí. Namísto toho účastníci summitu dostali alternativní, obnovitelné produkty a služby.

Dalšími body na programu summitu byly ekonomika, obchod a investice, inovace, zaměstnanost, podpora žen, rozvoj a zdraví. O všech těchto tématech se vedly produktivní debaty.

Mimo jednací sály si účastníci summitu mohli užívat japonskou kulturu a pohostinnost. Hned první den se jim dostalo přivítání s ukázkou dřevěných plavidel danjiri a přenosných svatyní Mikoši, které se používají při jednom z místních slavných festivalů. Prostory, kde se summit konal, představovaly návštěvníkům nejdůležitější události z Ósaky a regionu Kansai, včetně nejnovějších informací o výstavě Expo 2025. Světoví lídři a jejich partneři byli též zváni na kulturní akce, ukázku japonského dědictví a mohli ochutnat speciality z kuchyně washoku.

Návštěvníky také udivily japonské špičkové inovace v oblasti robotiky, lékařství a vesmíru.

Na rozsáhlém výstavním prostoru byly představeny japonské technologie a produkty ze všech kategorií, které byly na programu jednání summitu, včetně: “Společnost a inovace,” “Zdraví a inovace,” “Znečištění moří plastovými odpadky a inovace,” “Energetika a inovace,” a “Hospodářská spolupráce a inovace.” V rámci summitu se uskutečnily také výstavy na téma “Olympijské a paralympijské hry v Tokiu 2020,” “Řešení přírodních katastrof,” “Turistické zdroje Japonska,” a “Tradice.”

Na 50 místech byl k dispozici zábavný a poučný obsah, od poutačů, přes modely, až po videa a možnosti vyzkoušet si jednotlivé činnosti.

Členskými státy, které se summitu G20 zúčastnily, jsou Argentina, Austrálie, Brazílie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Mexiko, Korejská republika, Jihoafrická republika, Rusko, Saudská Arábie, Turecko, Spojené království, Spojené státy americké a Evropská unie.

Oficiální fotografie ze summitu pro tisk si můžete stáhnout na následující webové stránce: https://g20.org/en/media/hostphotographer/

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190630005053/en/

Kontaktní informace:

Yuki Koda

Dentsu Public Relations Inc.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí Japonska

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď