Čelní představitelé čínské komunity vědy a technologie očekávají prohloubení mezinárodní spolupráce a vznik dalších přátelství

Peking (Čína) 13. května 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

Čínský satelitní navigační systém Beidou byl do roku 2018 široce využíván v dopravě, územním plánování, přesném zemědělství a dalších civilních oblastech ve více než 30 zemích a regionech oblasti „Pásu a cesty". Informační a komunikační technologie jsou těmi, které podporují výstavbu pozemních a podmořských kabelů a páteřních sítí ve 12 zemích.

Během „Inovační cesty", subfóra druhého Fóra iniciativy Pásu a cesty pro mezinárodní spolupráci, které se konalo v Pekingu 25. dubna, zpravodaj deníku Science and Technology Daily zjistil, že tématem je nejlepší možná spolupráce s mezinárodními partnery a vytváření budoucnosti prostřednictvím inovací.

Poté, co Čína oznámila akční plán spolupráce v oblasti vědy, technologií a inovací v rámci iniciativy Pásu a cesty, jej Ministerstvo vědy a technologie Čínské lidové republiky (MOST) okamžitě uvedlo do praxe. Ministr vědy a technologie Wang Zhigang upozornil na to, že MOST zorganizovalo implementaci prostřednictvím mezilidských výměn informací na téma vědy a technologie, budováním společných laboratoří, spolupráce ve vědeckých parcích a podporou transferů technologií. Tyto čtyři akce již přinesly plodné výsledky.

Čína je účastníkem a příjemcem globalizace vědy a techniky a také přispěvatelem a iniciátorem podpory širších inovací a spolupráce. Začlenění iniciativy „Pásu a cesty" do cesty inovací je konkrétní akcí, kterou Čína rozšiřuje své otevření v oblasti vědy a technologií, a sdílí inovační úspěchy s ostatními zeměmi. Ministerstvo MOST, které zahájilo iniciativu spolupráce Inovační cesta společně s příslušnými stranami, je důležitým opatřením na podporu spolupráce v oblasti vědeckých a technologických inovací v rámci iniciativy „Pásu a cesty".

Huai Jinpeng, výkonný místopředseda Čínské asociace pro vědu a technologie (CAST), řekl, že vědecké a kulturní výměny jsou základem mezilidských vztahů. Asociace CAST od roku 2016 podporuje pragmatickou spolupráci s národními vědeckotechnickými organizacemi ze zemí iniciativy „Pásu a cesty" a organizace UNESCO prostřednictvím implementace projektu „Platforma mezinárodní spolupráce v oblasti vědy a technologie v rámci mezinárodní organizace pro vědu a techniku iniciativy Pásu a cesty" a „Společného plánu výměny v oblasti vědy a technologií v rámci iniciativa Pásu a cesty". Konkrétně bude Čína a další země spolupracovat v oblasti akademických výměn, školení talentů, vzájemné certifikace technických kapacit, společného budování mezinárodních organizací a dalších aspektů.

KONTAKT: Fanglingling, +86-13911995172, fangll@stdaily.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

20°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď