Nový studijní program obchodu v nabídce letní školy čínské univerzity XJTLU

Su-čou (Čína) 10. května 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

Univerzita Xi'an Jiaotong-Liverpool zahájí v letošním roce zcela nový program letní školy nazvaný „Podnikání v měnící se Číně", který doplní stávající programy letní školy výuky čínského jazyka.

XJTLU, největší čínsko-zahraniční univerzita v Číně, již nabízí řadu letních programů v délce od dvou do šesti týdnů, což každému dává příležitost naučit se a zdokonalit své jazykové dovednosti v čínštině a zároveň si užívat celé řady kulturních aktivit.

Nový program zaměřený na podnikání, který bude probíhat od 1. do 14. července, je navržen tak, aby studentům a odborníkům z vysokých škol poskytl cenné informace o podnikání a průmyslu v Číně z první ruky.

Všechny programy letní školy univerzity XJTLU probíhají na univerzitním kampusu ve městě Su-čou - 24 minut jízdy vlakem z Šanghaje.

Vizuální umělec a absolvent letní školy univerzity XJTLU Shaun Ansari říká, že město je ideálním místem ke studiu, protože je zde mnoho „skrytých drahokamů" a zajímavých míst k prozkoumání.

„Od tematického parku Huayi Brothers Movie World - čínského ekvivalentu filmového parku Warner Brothers, po skryté galerie v uličkách mimo historickou ulici Pingjiang Road, je možné mnoho vidět a dělat," říká.

Shaun, který zůstal v Su-čou, aby dokončil magisterské studium médií a komunikace na univerzitě XJTLU, říká, že letní škola byla nezapomenutelným zážitkem, kde našel přátele na celý život.

Během šestitýdenního programu Shaun každý týden absolvoval 15 hodin výuky čínského jazyka, což podle něj bylo jak náročné, tak hodnotné.

„Bylo to pro mne hodně náročné, ale můj učitel ve mne věřil, i když jsem si nevěřil sám," řekl.

„Malé učebny pomáhaly v tom, že jsem získával pravidelnou individuální zpětnou vazbu na můj pokrok ve zdokonalování jazykových dovedností."

„Nikdy jsem nečekal, že se má čínština bude tak rychle zlepšovat."

Shaun uvedl, že jeho nejoblíbenější součástí letní školy byly kulturní aktivity, které se týkaly oblastí od kaligrafie až po čínská bojová umění - a dokonce i válečné hry s laserovými puškami (laser tag) na ostrově zcela určenému pro tento sport.

V letošním roce se Shaun na univerzitu XJTLU vrátil, aby pokračoval ve svém denním studiu čínštiny s nadějí na získání úrovně 5 v testu HSK - standardizovaném testu jazykové znalosti čínštiny.

Nyní jsou přijímány přihlášky do programů „Podnikání v měnící se Číně" a letní jazykové školy čínského jazyka. Další informace naleznete na webových stránkách Letní škola a krátké kurzy.

KONTAKT: Rosanna Galvin, +86-13245071752

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

20°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď