PocketWatt - zjednodušení energet. štítků spotřebičů

foto

Praha 12. března 2019 (PROTEXT) - Společnost SEVEn v rámci projektu Digi-Label zpracovala nástroj na zjednodušení energetických štítků. Výsledkem je aplikace PocketWatt, zacílená na prodejce elektrických spotřebičů, kteří by podle legislativy Evropské unie měli energetické štítkování používat. Štítky však ukazují pouze nepřímé informace o spotřebě energie v kWh za rok nebo pod označením energetických tříd A+++ - D, nebo A-G.

PocketWatt je řešením, které zobrazuje provozní náklady na spotřebu elektřiny a vody v korunách. Aplikace umožňuje pro vybrané elektrospotřebiče, jako jsou pračky a myčky, upravit počet pracovních cyklů podle zvyklosti v dané domácnosti. Spotřebitel se dozví i další informace, například žebříček nejlepších produktů. Díky integrovaným funkcím může spotřebitel produkty hodnotit a sdílet na sociálních sítích.

"V souvislosti s vývojem evropské legislativy o energetickém štítkování, kde se připravuje společná databáze výrobků dostupných na našem trhu, plánujeme propojit databázi s naší aplikací PocketWatt , aby zákazník mohl srovnat provozní náklady všech modelů na trhu," upřesnil Juraj Krivošík další plány projektu.

Kontakt:

Juraj Krivošík

SEVEn, The Energy Efficieny Center, z.ú.,

Tel.: 224 252 115

Email: juraj.krivosik@svn.cz

Americká 17, Praha 2, 120 00

https://pocketwatt.eu

https://twitter.com/pocketwatt

http://www.svn.cz/

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

36°C

Dnes je úterý 25. června 2019

Očekáváme v 23:00 26°C

Celá předpověď