Festival Lotus Lantern (Yeon Deung Hoe) se bude konat ve dnech 3.-5. května 2019 v Soulu

foto

Soul (Jižní Korea) 12. března 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

- Zažijte více než 1 200 let starý festival luceren v Koreji

- Užijte si různé kulturní akce jako jsou výstava tradičních luceren, průvod Lantern Parade, výroba lotosových luceren atd.

Výbor festivalu Yeon Deung Hoe zve všechny k účasti na tisíciletém dědictví festivalu „Yeon Deung Hoe". Festival Yeon Deung Hoe, který je také známý jako „Lotus Lantern Festival", byl původně událostí s buddhistickým významem. Nyní se stává kulturním festivalem pro všechny v Jižní Koreji.

Festival Yeon Deung Hoe má historii delší než 1 200 let a korejskou vládou byl označen jako korejská národní nedotknutelná kulturní památka č. 122. Tento festival se může pochlubit nejvyšším počtem návštěvníků, více než 300 000 Korejců a 50 000 zahraničních návštěvníků. Festival je nejen největším svého druhu na světě, ale časopisem The Travel Magazine byl také vybrán jako jeden z „10 fantastických festivalů roku 2018".

Návštěvníci mohou na festivalu Yeon Deung Hoe nalézt energii buddhisty - představu o větším světě, kde lidé nejsou rozlišováni, ale vzájemně spojeni. Stejně jako lucerna rozzáří svět, účastníci pro radost všech osvětlují festival svým časem a energií.

Během průvodu se na tříkilometrové vzdálenosti davu představí více než 100 000 přehlídkových a plovoucích luceren. Účastníci a diváci průvodu se spojí prostřednictvím pozdravů a výměny dobrých slov.

Datum festivalu se mění každým rokem, protože začíná o víkendu těsně před narozeninami Buddhy, 8. dubna podle lunárního kalendáře. V roce 2019 se festival uskuteční ve dnech 3. - 5. května (pátek-neděle), narozeniny Buddhy připadají na 12. května (neděle).

Kdokoli může, užívá si různé kulturní zážitky, včetně výroby luceren, meditací, lidových her, kulturu světového buddhismu, programů nevládních organizací pro světový mír a ochutnávky jídel z buddhistických chrámů.

Akce výroby lotosových luceren je organizována, aby si zahraniční návštěvníci mohli zažít první ruční výrobu lotosových luceren, jedinečnou korejskou buddhistickou tradici. Návštěvníci se mohou zúčastnit prostřednictvím předběžné registrace nebo registrace na místě. Tuto událost si mohou rezervovat prostřednictvím e-mailové registrace na adrese idia.seoul@gmail.com nejpozději do 19. dubna 2019.

Videoklip o festivalu Lotus Lantern:

https://www.youtube.com/watch?v=cin4R199dUs

Další informace naleznete na webových stránkách LLF.or.kr/eng

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/830820/Lotus_Lantern_Festival____Yeon_Deung_Hoe.jpg

KONTAKT: Moonjung Kang, kang@buddhism.or.kr, +82-2-2011-1744

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

17°C

Dnes je čtvrtek 28. května 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď