Sbírka pinballových automatů (Pinball Privatstiftung): BEATLES, Batman & Wurlitzer

foto

Ruprechtshofen (Rakousko) 28. prosince 2018 (PROTEXT/ots) -

Pinballový automat Beatles Gold Version a originální Batmobil 89 dorazily do největšího muzea na světě s expozicí hracích automatů “Terra Technica” u Znojma!

Vzácný pinballový automat Beatles

Jeden z prvních pinballových automatů v Evropě obohatí koutek exponátů s motivy Beatles v muzeu Terra Technica. A každý návštěvník si může na tomto automatu zahrát. Tento úplně nový, nepoužívaný automat patří mezi 1 614 kusů, které vyrobila firma STERN /Pinball Chicago a hraje slavné písně od skupiny The Beatles, jako jsou například All my Loving , Help, A hard Days night ... a další. V muzeu návštěvníci najdou také první pinballový automat “Beat Time” s písněmi skupiny Beatles a hrací automat “Yellow Submarine Jukebox“.

Batmobil z filmu Rok 89 v oddělení Superhrdinů

V dolním patře expozice mohou návštěvníci obdivovat kouzelný svět se zhruba stovkou funkčních pinballových automatů a nově zde najdou i opravdový Batmobil z filmu Year 1989 (Rok 1989), kde hrál “Michael Keaton“. Všichni návštěvníci mohou fotografovat a pořizovat selfíčka ve všech prostorách muzea. Je to úžasný svět pro děti a dospělé ve věku od 6 do 99 let. Kolem Batmobilu najdete také flippery se superhrdiny, jako jsou Superman, Spiderman, Hulk, Avengers a další.

Hrací skříňky a Wurlitzer pro Guinessovu knihu rekordů

Toto fantastické muzeum se v krátkém čase, kdy ho vlastní Ronald Seunig, již zapsalo do Guinessovy knihy rekordů díky skvělé sbírce téměř 1000 hracích automatů. Tato velká sbírka obsahuje hrací skříňky od slavných výrobců, jako jsou Rock-Ola, s hodnotou kolem 2000 EUR a nebo Gables Kuoro, s hodnotou kolem 130 000 EUR. Návštěvníci mohou v muzeu obdivovat obrovský orchestrion v sektoru 1, speciální vzácné hrací skříňky na CD a také velice vzácné kusy, které jsou světovým unikátem. V nové samostatné expozici s názvem “Sound & Vison (Zvuk a vize)” najdete všechny možné druhy záznamových médií, od magnetických pásků a Edisonova fonografu až po USB paměť. Je to takový průřez časem od roku 1870 do roku 2019 .

Otevřeno 365 dní v roce od 10:00 do 19:00. Speciální vstupné v ceně 9,90 EURO obsahuje i 1 žeton pro hru na pinballovém automatu nebo spuštění hrací skříňky.

Více informací: www.Terratechnica.cz

Kontakt:

Guenter Freinberger, pindigi@terratechnica.info nebo mobil +43 664 1001 517

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

28°C

Dnes je pondělí 22. července 2019

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď