Ceny na povinné ručení budou v novém roce nejspíše zdražovat

foto

Praha 3. prosince 2018 (PROTEXT) - Segment povinného ručení již dlouhou dobu doplácí na narůstající počet škod a jejich stále větší finanční náročnost. Kromě stávajících faktorů, budou pojišťovny důkladněji analyzovat především dosavadní škodní průběh pojistníka.

Rostoucí trend

Dle údajů České kanceláře pojistitelů se v tomto roce očekává přibližně 3,4procentní nárůst průměrného pojistného oproti loňskému roku. Lze předpokládat, že tento rostoucí trend bude pokračovat i v novém roce, a to z důvodu zvyšujících se nákladů pojišťoven na likvidaci pojistných událostí. Rostoucí ceny nejen autoservisů, ale i samotných dílů a vybavení vozidel, budou mít notně vliv na konečnou cenu povinného ručení.

Nejrizikovější řidiči pod drobnohledem

Již v současné době je cena na povinné ručení kalkulována především na základě věku, bydliště, ale i předešlého škodního průběhu pojistníka. "Rizikovos" klienta se projevuje zejména v počtu jím nasbíraných bonusů či malusů, přičemž v budoucnu lze očekávat podrobnější analýzu rizikovosti pojistníka. Nejen, že by měli rizikoví klienti platit za povinné ručení více, ale i svůj podíl na ceně pojištění by měly takové údaje jako je počet naježděných kilometrů, styl jízdy řidiče, nebo například frekvence dopravních přestupků.

Efektivnější správa a rychlejší sjednání pojištění

Oproti výše uvedeným negativním skutečnostem, lze v novém roce přeci jen očekávat pozitivní změny v podobě zrychlení procesu sjednání povinného ručení a jeho efektivnější správy. Již nyní lze povinné ručení uzavřít a uhradit během několika minut online, čímž se výrazně redukují administrativní náklady i pro samotné pojišťovny. Novodobé srovnávače povinného ručení, jako je například Yespojištění.cz, vnáší na pojistný trh inovativní a dynamické technologie, jejichž obliba stoupá nejen u koncových klientů pojišťoven.

Kontakt:

Yespojištění.cz

info@yespojisteni.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď