Roadshow s názvem Zažijte to znovu

foto Jeden z učitelů - herec Petr Batěk
T. G. Masaryk
Z tiskové konference
Jeden z učitelů - herec Petr Batěk
Autorka obrazu TGM Michaela Žemličková s živým TGM
Knedlíky TGM
Květák TGM
Součástí projektu bude i unikátní 3D prohlídka
Zpevačka Lucie Černíková na TK zazpívala i Masarykovu píseň Ach synku synku
Škola TGM
T. G. Masaryk

Praha 27. července 2018 (PROTEXT) - Vraťte se s námi o 100 zpátky a vychutnejte důstojnou atmosféru doby, která napsala dějiny. Nejpřitažlivější formou je vlastní zážitek. Proto chceme nabídnout občanům "zažít si znovu" vznik republiky. Každé město se tak na jeden den promění a jeho hlavní náměstí se vrátí o 100 let nazpátek...

ČR tak na podzim projede zcela unikátní roadshow s názvem Zažijte to znovu, která nemá svým zaměřením, rozsahem, technickým zpracováním či koncepcí obdoby. Chybět nebudou ani známé osobnosti, jako třeba herec Petr Batěk, moderátor, herec a kantor - syn Jana Wericha - Jiří Werich Petrášek, nebo zpěvačka Lucie Černíková.

Připomeneme a atraktivním způsobem oslavíme výročí vzniku republiky ve vybraných krajských a okresních městech v období září-říjen 2018.

Akce se uskuteční na náměstích, kde se odehrávaly zásadní historické okamžiky. Ta se v daný den "převléknou" do doby před 100 lety (do roku 1918) a návštěvníci prožijí příběh vzniku republiky. Dominantou bude dobová slavnost včetně kulturních vystoupení, stejně jako virtuální prohlídka míst, kde vznikala republika. Lidé budou moci s dětmi navštívit tehdejší obecnou školu i dětský koutek a ochutnají prvorepublikovou gastronomii.

První město, které otevírá soubor akcí, je symbolicky Hodonín (rodné město TGM) 7.9.2018, dalšími městy jsou například Znojmo, Vysoké Mýto, Jihlava, Liberec, Praha a další města po celé České republice. Celou akci uzavírá město Pardubice 28. 10. 2018.

Partneři projektu, České spořitelna a Škoda Auto, vytvořili zajímavý program pro návštěvníky, od přehlídky historických platidel, měšců, až po fotografování v kostýmech u historického auta a virtuální projížďku historickou Prahou.

"České spořitelna byla založena v roce 1825 a je nejstarší bankou u nás. S mírnou nadsázkou se tak dá říci, že dějiny Československa jsou také dějinami České spořitelny. S velkou radostí jsme se proto připojili k projektu Zažijte to znovu, pro který jsme připravili speciální program, zaměřený na roli peněz, prosperity a bankovnictví v uplynulém století," uvedl Filip Hrubý, mluvčí České spořitelny.

Více než 100 let je Škoda Auto neodmyslitelně spjata s rozvojem naší republiky. Ať už jako rodinná firma v počátcích či nadnárodní průmyslový obr v současnosti. Naše mise zůstává stále stejná - neustále rozšiřujeme nabídku mobility pro všechny a věříme, že dostupnější mobilita pohání vpřed nejen naši ekonomiku, ale i svobodomyslného ducha v každém z nás.

"Velmi rádi si připomeneme a zažijeme znovu společně s Vámi jednu úžasnou etapu naší společné historie," uvedl Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda Auto ČR.

"Jsem velmi rád, že se mohu projektu jako jeden z 'učitelů' zúčastnit, ale také se spolupodílet na scénáři podoby vyučovací hodiny, tak jak před sto lety vypadala. Dlouho se prvorepublikovými tématy zabývám," dodal divadelní a filmový herec Petr Batěk, který se bude střídat s Jiřím Werichem Petráškem, hercem, moderátorem a kantorem a ještě dalším, jehož jméno bude odhaleno později...

Atmosféru doplní oblíbené speciality prvního československého prezidenta v dobové kavárně nebo ukázka vyučovací hodiny v tehdejší obecné škole s dobovými učebnicemi. Součástí programu v některých městech bude i příjezd prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. V některých městech, například v Pardubicích, doplní program i výstava velkoprostorových fotografií První republika, jejímž autorem je Masarykův ústav AVČR.

Součástí projektu jsou speciální webové stránky www.zazijtetoznovu.cz, facebookový profil, bohatá rozhlasová podpora.

Kontakt:

Soňa Keppertová

Komunikace projektu

Mob.: 606 611 960

E-mail: sona.keppertova@media-park.cz

René Kekely

PR, produkce projektu

tel.: 724 850 690

e-mail: rene.kekely@seznam.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

17°C

Dnes je sobota 23. března 2019

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď