Hvězdné války se vrací do Rudolfina v koncertu SCI-FI

foto
Dirigent Filmové filharmonie Chuhei Iwasaki
Na koncertě Sci-fi nesmí chybět kostýmy
Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců
Orchestr je složen z mladých profesionálních hudebníků
Pěvecký sbor Filmové filharmonie
Sbormistryně Lenka Dandová vystoupí se svým pěveckým sborem
Ředitel orchestru Matěj Lehár je též hráč na lesní roh

Praha 27. července 2018 (PROTEXT) - Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní Dvořákovu síň pražského Rudolfina kultovní melodie z žánru SCI-FI v podání Filmové filharmonie.

Na programu je například hudba z filmů Predátor, Znamení nebo Star Trek. A samozřejmě nebudou chybět Hvězdné války. "Star Wars z pera Johna Williamse jsou posluchači nejžádanější," konstatuje ředitel orchestru Filmová filharmonie Matěj Lehár. "Je to nádherná hudba. Proto jsme letos přidali námi ještě nehrané skladby z novější série - jako je třeba Battle of the Heroes." Lidé se tak můžou těšit na epický zážitek. Slibovaná Battle of the Heroes totiž doprovází finální bitvu mezi Světlou a Temnou stranou Síly ve třetím díle Hvězdných válek. K monumentálnímu orchestru se v ní přidává velký pěvecký sbor. Pokud vás tento kousek uchvátil ve filmu, na živo si ho nesmíte nechat ujít.

Filmová filharmonie, zkráceně Filmharmonie, si zakládá na tom, že předává hudbu s maximální profesionalitou a zároveň s nadšením, které posluchače dokáže do melodií naprosto vtáhnout. Skladby, které znají ze stříbrného plátna, najednou můžou prožívat. O husí kůži nebývá na koncertech nouze.

Premiérově zazní také třeba hudba ze Supermana. Filmová filharmonie se ke SCI-FI programu vrací po roce. Odstartuje jím sezónu 2018/2019. Loni na podzim takto beznadějně vyprodala Rudolfinum. Pro sci-fi koncert jsou prý navíc potřeba i nezvyklé nástroje a velké množství bicích. Ostatně právě bicí sekce sklízí na koncertech Filmharmonie největší potlesk. "Bude to bomba,“ slibuje produkční orchestru Tereza Trojanová. „Filmharmonie se tentokrát ještě rozroste. Hráči se na koncert těší už teď."

Velká síla Filmharmonie spočívá právě v nadšení muzikantů a dirigenta, jak už si diváci mohli všimnout na předchozích úspěšných koncertech. Vzhledem k perfekcionismu ředitele Matěje Lehára a ke známému energickému vedení dvorního dirigenta Chuheie Iwasakiho je tak jasné, že koncert bude špičkový.

K orchestru se opět přidá Pěvecký sbor Filmové filharmonie pod vedením Lenky Dandové, který se představil v květnu na koncertu Games. Spolupráce obou těles dodává koncertům punc jedinečnosti, na pódiu tak bude 150 lidí. Diváci se o tom můžou přesvědčit na vlastní kůži 13. října v Rudolfinu. Lístky jsou už v prodeji a sehnat je lze přes web www.filmharmonie.cz.

Kontakt:

Tereza Trojanová, produkce

Filmová filharmonie, z. s.

Tel.: 607 106 077

ttrojanova@filmharmonie.cz

www.filmharmonie.cz

fb.com/filmovafilharmonie

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 3:00 12°C

Celá předpověď