Společnost Borgward se vrací do Německa

Stuttgart (Německo) 28. června 2018 (PROTEXT/PRNewswire) -

- Prémiový model BX7 TS Limited Edition v limitované edici, cena 44 200 Eur

- Borgward konsoliduje nové obchodní modely v oblasti prodeje a služeb

- Komplexní služby ve spolupráci se strategickým partnerem A.T.U.

- Úspora nákladů pro zákazníky

Společnost Borgward Group AG se připravuje na zahájení provozu v Německu: tato automobilová společnost se sídlem ve Stuttgartu uzavřela partnerství s předním německým řetězcem opraven A.T.U. "Naše spolupráce je důležitým mezníkem v našem návratu do Německa. Ve společnosti A.T.U jsme našli toho pravého partnera pro zavedení našeho nového servisního modelu, který nám pomůže k úspěšnému nástupu na trh," řekl Tom Anliker, viceprezident společnosti Borgward Group AG pro marketing, prodej a služby, v pondělí ve Stuttgartu. "Firmy Borgward a A.T.U společně vytvořily zcela nový systém služeb a připravují ho k uvedení na trh. Tím jsme položili základy pro profesionální služby, které budeme po celém Německu pro vozidla společnosti Borgward zajišťovat," řekl o strategickém partnerství Andreas Schmidt, ředitel firmy A.T.U. pro služby a technologie.

- Křížový odkaz: Obrázek je k dispozici prostřednictvím agentury AP Images (http://www.apimages.com) -

Současně tato automobilka se sídlem ve Stuttgartu zveřejnila cenu svého prémiového modelu v Německu: plně vybavený sportovní vůz Borgward BX7 TS Limited Edition SUV si nyní můžete objednat za cenu 44 200 Eur (včetně 19% DPH, cena bez DPH činí 37 142,86 Eur).

Spolupráce s firmou A.T.U a přímý online marketing jsou hlavními součástmi inovativního konceptu služeb a prodeje firmy Borgward. "Díky naší strategii se stáváme průkopníky v německém automobilovém průmyslu. Hned od počátku chceme jednoznačně oddělit prodeje a servis a hledat nové příležitosti. Zákazník je pro nás na prvním místě, a proto se snažíme postupovat tímto způsobem," dodal Tom Anliker.

Široká paleta služeb a cenová úspora pro zákazníky firmy Borgward

Společnost Borgward analyzovala stávající obchodní modely, požadavky zákazníků a trendy v ostatních sektorech. Výsledkem našich analýz je, že zákazníci očekávají jednoduchý a transparentní nákupní proces bez skrytých nákladů a řekli nám, že by s velkou radostí uvítali i prodeje online. Navíc očekávají spolehlivou a snadno dostupnou síť opraven a dílen.

Zásady společnosti Borgward se těmito požadavky řídí: v prodeji se snažíme chytře spojit online prodej s prodejem v kamenných prodejnách. Naše střediska pro zkušební jízdy, mobilní prodejní týmy, přímé dodávky zákazníkům a další akce doplňují online prodej. Společnost Borgward má navíc zájem uzavírat další partnerské smlouvy. Podmínkou je, aby potenciální partneři podporovali obchodní model založený na přímém online marketingu. "Díky tomuto novému obchodnímu modelu dokážeme rychle a flexibilně reagovat na neustálé změny v chování zákazníků. Navíc jsou naše služby dobře dostupné a nabízí zákazníkům značné úspory, zejména v nákladech na servis a práci. Zákazníci tak získávají hned několik výhod: modely našich vozů, jako je například Borgward BX7 TS Limited Edition si navrhujeme sami, a za podstatně nižší cenu než konkurence (při srovnatelné výbavě) a navíc zákazníkům nabízíme další výhody v podobě úspor nákladů na údržbu," dodal Tom Anliker.

Díky spolupráci s firmou A.T.U tak našim zákazníkům dáváme možnost ušetřit peníze, protože používají vysoce kvalitní náhradní díly, schválené firmou Borgward, které jsou stejně kvalitní jako originální náhradní díly, účtují menší hodinovou sazbu než většina značkových servisů a mají také rozsáhlou síť provozoven po celé zemi.

"Ihned po zahájení prodeje tedy značka Borgward bude moci zákazníkům nabídnout servis v 577 pobočkách firmy A.T.U v Německu. Tato skvělá spolupráce zaručuje vysokou kvalitu prohlídek, oprav i záručních oprav, které probíhají přesně v souladu s pokyny výrobce," říká výkonný ředitel společnosti pro Evropu, Gerald Lautenschläger. V rámci sítě A.T.U vznikne 8 technických středisek a 30 dalších center se speciálně vyškolenými techniky pro vozy firmy Borgward. V těchto střediscích budou dostupné všechny servisní služby, včetně těch vysoce specializovaných. Ve všech ostatních provozovnách firmy A.T.U si zákazníci firmy Borkward budou moci objednat například výměnu pneumatik a v průběhu následujících let i specializovaný servis a údržbu svých vozů.

Ani cesty do sousedních evropských zemí nebudou problémem. "Naši zákazníci se mohou spolehnout na spolehlivost modelové řady vozů Borgward. Koncept mobility, který jsme vytvořili ve spolupráci s organizací ADAC zajišťuje, že o naše zákazníky bude dobře postaráno v celé Evropě," dodal Lautenschläger.

Centrální sklad firmy A.T.U bude náhradní díly dodávat po celém Německu do 24 hodin, díky své vlastní logistické infrastruktuře. Navíc firma A.T.U bude pro automobilku Borgward zajišťovat i další služby, jako je například linka pomoci zákazníkům, specializované technické služby a školení.

Firma dnes ve Stuttgartu zahájila přímý online prodej a nabízí exkluzivní nabídku limitované edice modelové řady Borgward BX7 TS Limited Edition.

Zájemci mohou získat další informace na webových stránkách http://www.borgward.com, telefonním čísle 0800/2498888 nebo prostřednictvím e-mailu na de-service@borgward.com.

Společnost Borgward nabízí čtyřletou záruku (max. 120 tisíc km) a čtyřleté asistenční služby Euro-Assistance spolu se zárukou mobility ADAC.

Plně vybavené vozy s řadou skvělých vychytávek

Vozy modelové řady Borgward BX7 TS Limited Edition byly vyvinuty pro pohodlné řízení a potěšení z jízdy. Kromě inteligentního pohonu všech čtyř kol jsou také vybaveny nejmodernějším systémem přímého vstřikování paliva a čtyřválcovým motorem o výkonu 165 kW (224 HP) s maximálním kroutícím momentem 300 Nm. Vůz splňuje emisní normu Euro 6b a má energetický štítek E. Spotřeba paliva je 11,7 / 7,3 / 8,9 l/100 km (město / mimo město / kombinovaná jízda), emise CO2 jsou pak 277 / 174 / 212 g/km (město / mimo město / kombinovaná jízda).

Vozy Borgward BX7 TS Limited Edition dále vynikají špičkovou výbavou, online infotainmentem CARL Connect, skvělými bezpečnostními prvky a plnou výbavou a příslušenstvím. Přehled nejdůležitější výbavy a technické informace najdete níže *:

Vnější výbava

• Otevírání a startování bez klíče

• Xenonové světlomety v tmavém provedení, LED světlomety pro jízdu ve dne, směrová světla, automatické rozsvícení světel, funkce následuj mě domů (follow me home)

• Panoramatické výklopné a posuvné střešní okno

• Zatmavená tepelně izolovaná skla s UV filtrem v celém voze

• 4 elektricky ovládaná okna

• Dešťový senzor

• Elektricky nastavitelná sklopná a vyhřívaná zpětný zrcátka s automatickým ztmavením a integrovaným obrysovým osvětlením

Balíček TS - vnější výbava:

• Barva šedá matná (metalická) se speciálními efekty

• 18-palcová kola z lehké slitiny v provedení TS

• Systém kontroly tlaku v pneumatikách

• Aerodynamické střešní pásy a spojler v provedení TS (není vhodné pro instalaci střešních nosičů)

• Kosočtvercová mřížka

• Boční ozdobné panely

• Podběhy kol v barvě vozu

• Přední a zadní zástěrky, zadní s integrovanými tlumiči hluku

• Loga TS na přední mřížce a dveřích zavazadlového prostoru

Vnitřní a funkční výbava

Bezpečnostní systém B-Safety se stabilní bezpečnostní buňkou pro cestující, předdefinované deformační zóny vpředu a vzadu, ochrana proti bočním nárazům; čelní a boční airbag řidiče a čelní airbag spolujezdce, záclonové airbagy pro obě řadami sedadel

Asistenční balíček pro řidiče s korekcí mrtvého bodu a varováním před únavou.

Sklopná zadní sedadla rozdělená v poměru 40:60, vyhřívaná a vybavená systémem ISOFIX pro upevnění dětských sedaček.

Sklopná střední loketní opěrka s úložným prostorem a integrovanými držáky nápojů, 12 V zásuvka pro nabíjení

Dvouzónová klimatizace se snímačem kvality vzduchu a pylovým filtrem, další možnost nastavení teploty a větrání v zadní části vozu

Nastavitelná loketní opěrka vpředu s integrovaným osvětleným úložným prostorem a 12 V nabíjecí zásuvkou

Plachta na zakrytí nákladu uložená pod podlahou zavazadlového prostoru

Podsvícení

4 elektricky ovládaná okna

Systém CARL infotainment (Connect Online Infotainment System):

• Dotyková obrazovka 12,3 palců s ovládacími prvky, možnost hlasového ovládání

• FM RDS/AM rádio, DAB+ rádio, MP3 přehrávač

• Navigace s dopravními informacemi v reálném čase

• Přípojka pro chytré telefony (Apple CarPlay & Android Auto), Bluetooth(R), 2 x USB, 1 x AUX-IN

• 4G komunikační systém: Wi-Fi hotspot, online přehrávání hudby, internetové rádio, online informace o počasí

• Aplikace pro chytré telefony: Stav vozidla / Dálkové ovládání oken a zamykání vozidla

• Hi-Fi zvukový systém s 10 reproduktory

• 360° kamera s různými možnostmi zobrazení na 12,3 palcovém displeji, parkovací asistent s nákresem dráhy (trajektorie)

• Tempomat

Balíček TS - vnitřní výbava:

• Palubní deska s TFT displejem a fotorealistickým zobrazením

• Kožené polstrování se speciálním lichoběžníkovým stehem na sedadlech a dveřích

• Sportovní, vyhřívané sedadla: elektricky nastavitelné sedadlo řidiče (8 poloh) / elektricky nastavené bederní opěrky (4 polohy), elektricky nastavitelná sedadla cestujících (4 polohy) / elektricky nastavitelné bederní opěrky (4 polohy)

• Plynule nastavitelný multifunkční volant s koženým potahem

• Individuálně navržený středový panel s logem TS

• Možnost individuálního výběru stylu řadící páky

• Sportovní pedály

• Tmavé střešní obložení

• TS pásky z korozivzdorné oceli

* Předběžné údaje, při uvedení na trh se mohou změnit

Technické údaje vozu BX7 TS Limited Edition*

Podvozek / rozměry
ModelBorgward BX7 TS Limited Edition - pětidveřové, pětimístné SUV, samonosná lehká vyztužená náprava s bezpečnostní buňkou pro cestující, přední a zadní deformační zóny tlumící energii nárazu, ochrana proti bočním nárazům
Délka v mm / Šířka v mm / Výška v mm / Rozvor v mm / Rozchod přední / zadní nápravy v mm / Objem zavazadlového prostoru v litrech min/max **4 715 / 1 923 / 1 690 / 2 760 / 1 610 / 1 610
Kombinovaná hmotnost / Hmotnost nákladu / Povolená pohotovostní hmotnost / Objem zavazadlového prostoru v litrech min/max **1 854 / 387 / 2 241 / 545 / 1 377
Záruka4 roky / 120 000 km
Pohon / Výkon
Typ motoru / počet válcůMotor z lehké slitiny se čtyřmi válci v řadě za sebou s vysokotlakým přímým vstřikováním paliva s piezo vstřikovači, turbodmychadlo s chladičem nasávaného vzduchu, variabilní ovládání ventilů, EGR
Zdvihový objem válců v cm3 / Vrtání x Zdvih v mm / Výkon v kW (PS) / otáčky za minutu / Maximální kroutící moment v Nm / otáčky za minutu / Emisní norma / Energetický štítek / Objem nádrže v litrech1981 / 82 x 93,8 / 165 (224) 5 500 / 300 / 1 500 - 4 500 / EU 6b / E / 60
PohonPohon na všechny 4 kola s elektronicky ovládanými spojkovými talíři, ESP (R), protiprokluzový systém
PřevodovkaŠestirychlostní s měničem kroutícího momentu
Zrychlení z 0 na 100 km/h v s9,4
Vmax v km/h208
1/100 km NEDC
Mimo město / Město / Kombinovaný provoz11,7 / 7,3 / 8,9
Emise CO2 v g/km
Mimo město / Město / Kombinovaný provoz277 / 174 / 212
Podvozek / Brzdy
Přední nápravaMacPherson, s vidlicovými rameny, vzpěrami, vinutými pružinami, plynovými tlumiči a stabilizátorem
Zadní nápravaVíceprvková náprava, vinuté pružiny, plynové tlumiče
Brzdový systémKotoučové brzdy s interně větranými kotouči na všech kolech, ABS, EBD, posilovač brzd, elektronická parkovací brzda, Auto Hold
ŘízeníElektromechanické hřebenové řízení
Kola / Pneumatiky7,5 J x 18 / 235/60 R 18 W, systém kontroly tlaku v pneumatikách

* Předběžné údaje, při uvedení na trh se mohou změnit

** Podle VDA

Další informace

Marco Dalan

ředitel pro komunikaci

Email: marco.dalan@borgward.com

Telefon: +49-711-365101041

http://www.borgward.com

BORGWARD Group AG

Kriegsbergstrasse 11

70174 Stuttgart

Axel Lengert

ředitel pro produktovou komunikaci

Email: axel.lengert@borgward.com

Telefon: +49-711-365101045

http://www.borgward.com

Zdroj: BORGWARD Group AG

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 3:00 18°C

Celá předpověď