Společnost MSAB se přidává k iniciativě CASE v oblasti digitálních forenzních standardů

Stockholm 27. června 2018 (PROTEXT/PRNewswire) -

Iniciativa CASE usiluje o podporu výměny informací o kybernetickém zkoumání mezi technologiemi a organizacemi

Společnost MSAB, globální lídr v oblasti mobilních forenzních řešení, dnes oznámila, že se připojila k dalším předním představitelům tohoto odvětví, aby spolupracovala na iniciativě Standardů interpretace kybernetického vyšetřování (Cyber-Investigation Analysis Standard Expression) - CASE. CASE je specifikovaný jazyk nebo standard vyvinutý komunitou, který je určen pro poskytování široké škály oblastí počítačového zkoumání, včetně digitální forenzní vědy, reakcí na incidenty, boje proti terorismu, trestního soudnictví, forenzní inteligence a situačního uvědomění.

Iniciativa CASE byla zahájena v roce 2015 ve Středisku počítačové kriminality amerického ministerstva obrany (DC3). Standard byl vydán jako open source v roce 2017 a jeho přijetí se zvýšilo po setkání v Evropském centru pro kriminalitu Europolu. Primární motivací pro iniciativu CASE je interoperabilita za účelem podpory výměny informací o kybernetickém vyšetřování mezi nástroji a organizacemi.

Digitální forenzní specialisté běžně používají softwarové nástroje k získávání, rozboru a analýze informací na pevném disku nebo mobilním telefonu. Dnes je často obtížné shromažďovat digitální informace standardizovaným způsobem. Pro každý dostupný nástroj musí vyšetřovatelé přiřazovat extrahovaná data k specifikacím nástrojů, což je časově náročný a nákladný proces. Iniciativa CASE podporuje automatickou normalizaci, kombinaci, korelaci a validaci informací, což vyšetřovatelům umožňuje trávit méně času při rozboru a shromažďování dat a věnovat více času analýze.

„Vítáme příležitost spolupracovat s dalšími organizacemi a poskytovateli technologií na modernizaci digitálních forenzních procesů, které dnes existují," uvedl Joel Bollö, generální ředitel společnosti MSAB. „Kriminální podniky a další ohrožující subjekty jsou stále více sofistikované při používání mobilních zařízení, internetu věcí, šifrování a nových aplikací. Společně budeme všichni posíleni tím, že pomůžeme digitální zpravodajské komunitě účinněji spolupracovat a sdílet informace jednodušeji."

Kromě společnosti MSAB jsou dalšími účastníky iniciativy CASE například Národní institut pro normalizační technologie USA (NIST), Středisko počítačové kriminality amerického ministerstva obrany (DC3), Evropské středisko pro boj proti počítačové kriminalitě (EC3) Europolu, vlády a orgány činné v trestním řízení, podniky působící v tomto odvětví a akademické instituce.

O společnosti MSAB:

Společnost MSAB (www.msab.com) je průkopníkem v oblasti forenzních technologií pro zkoumání mobilních zařízení. S kancelářemi po celém světě a zákazníky ve více než 100 zemích má společnost MSAB globální dosah. Společnost se zabývá mobilními komunikacemi již od roku 1984 a výhradně na forenzní obnovu a zkoumání dat z mobilních zařízení se zaměřuje od roku 2003.

KONTAKT: Joel Bollö, CEO, press@msab.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď