PROTEXT VIDEO: Jak jsme zranitelní proti kybernetickým útokům? - videopřenos

foto Ministerstvo průmyslu a obchodu (na snímku ze 7. května 2013 je cedule na budově ministerstva v Opletalově ulici v Praze).
Ministerstvo průmyslu a obchodu (na snímku ze 7. května 2013 je cedule na budově ministerstva v Opletalově ulici v Praze).

ČTK bude v servisu PROTEXT VIDEO v pátek od 10:00 vysílat živě seminář o kybernetické bezpečnosti, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s agenturami CzechTrade a CzechInvest v rámci cyklu Technologie 4.0 – příležitosti a výzvy zahraniční spolupráce.

Cílem seminářů je upozornit české firmy na aktuální rizika, která se mohou objevit při jejich spolupráci se zahraničními partnery, zejména v souvislosti s kapitálovým vstupem zahraničních investorů do českých podniků, ochranou práv duševního vlastnictví a unikátního know-how, nebezpečí transferu technologií.

Třetí ze seminářů bude zaměřen na Kybernetickou bezpečnost a uskuteční se 18. 5. 2018 od 10.00 hodin v budově Ministerstva průmyslu a obchodu v Praze, Na Františku 32.

Na semináři vystoupí odborníci na bezpečnost jak z řad státních institucí tak soukromé sféry, neboť kybernetická bezpečnost nezávisí pouze na chování jedné společnosti nebo vládní agentury, ale na spolupráci všech. Zástupce Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost Ondřej Rojčík tak poodkryje atraktivitu a zranitelnost ČR jako možného cíle kybernetických útoků. Vývoj a činnost českých bezpečnostních týmů (CSIRT - Computer Security Incident Response Team) představí expertka z CZ.NIC Zuzana Duračinská. Jak zabezpečit a chránit osobní údaje v podmínkách digitální transformace prozradí zástupce společnosti Microsoft ČR Zdeněk Jiříček. A praktické zkušenosti s realizacemi konkrétních bezpečnostních firemních řešení zprostředkují Artur Kane a Jiří Jinger ze společností Flowmon Networks a Sprinx Systems. Do semináře bude možné se zapojit a klást dotazy k prezentovaným tématům.

Už se uskutečnil seminář o zahraniční spolupráci v aplikovaném výzkumu a vývoji a ochraně know-how a seminář s názvem kapitálový vstup zahraničního partnera.

Přihlásit se, je možné prostřednictvím webu CzechTrade https://www.czechtrade.cz/kalendar-akci/archiv-akci/kyberneticka-bezpecnost nebo na e-mail: polnicka@mpo.cz .

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

20°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď