Game Access ‘18 se blíží

foto

Brno 9. května (PROTEXT) - Konference herních vývojářů a herní festival. Významem i popularitou rostoucí brněnská konference herních vývojářů Game Access otevře v roce 2018 své brány již potřetí v řadě. Letos díky veřejné Expo části také poprvé i pro širokou veřejnost. Game Access ‘18 tak obsáhne celou plejádu událostí zahrnujících vzdělávání, vývoj, byznys a nově i entertainment.

Game Access ‘18 Conference

Konference herních vývojářů, 1. - 2. června 2018, pavilon G2 brněnského výstaviště

V pořadí již třetí konference herních vývojářů přivítá na 1000 účastníků, 30 pečlivě vybraných řečníků a 60 nezávislých herních vývojářů zde předvede své aktuální projekty.

Ve středu 30. května ji zahájí profesionální masterclass a produkční worksho, na které hned následující den naváží workshopy vedené Brendou Romero a Johnem Romero, ikonami herního vývoje. Čtvrteční večer již bude patřit stylové a zahajovací párty.

V pátek ráno proběhne slavnostní zahájení, při kterém, mimo jiné, komorní orchestr zahraje hudbu z legendární české hry speciálně upravenou pro tuto příležitost.

Po celý pátek a sobotu si návštěvníci užijí nabitý program. Proběhne celá řada zajímavých přednášek předních tvůrců legendárních her, velké Indie & Business Showcase v unikátní atmosféře, a další dvě nezapomenutelné párty. Účastníci budou mít také jedinečnou příležitost setkat se s mnoha zajímavými lidmi z oboru z celého světa, ať už to jsou vývojáři, vydavatelé, investoři nebo ti, kteří se do oboru herního vývoje teprve chtějí pustit. Řečníky letošního ročníku budou legendy mezi herními vývojáři, například tvůrce her Doom, Wolfenstein 3D, Daikatana nebo Quake, John Romero a Brenda Romero, která pracovala na peckách jako Dungeons & Dragons nebo Ghost Recon! I ostatní řečníci jsou světově známá jména, například Nate Stephens (God of War), Marek Madej (The Witcher 3), Ben McCaw (Horizon Zero Dawn), Paul Barnett (World of Tanks), Emil Pagliarulo (Fallout 3, 4), a Dan Vávra (Kingdom Come: Deliverance).

Celou konferenci zakončí ceremonie Game Access Awards, při které budou oceněny ty nejlepší projekty z Indie Showcase z 50 přihlášených týmů.

Každý nezávislý tým má možnost získat prostor pro prezentaci své hry a jeden premium lístek zdarma, stačí se jen zaregistrovat a splnit uvedené podmínky. Tím bude také automaticky zařazen do soutěže o ocenění v několika kategoriích.

Konference Game Access’18 se i letos uskuteční díky řade partnerů, kteří svou podporou pomáhají neustále zlepšovat jeho kvalitu. Generálním partnerem se stalo domácí studio Madfinger Games, které se nedávno blýsklo celosvětově oblíbenou peckou Shadowgun Legends. Naše velké díky letos patří také studiím Wargaming, Bohemia Interactive a Hangar 13.

Game Access ‘18 Expo

Herní festival, 1. - 3. června 2018, pavilon V brněnského výstaviště

Festival pro všechny fanoušky (nejen) digitálních her se stejně jako každá hra bude skládat z mnoha menších částí, tvořících dohromady jednu obrovskou porci zábavy. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet nejnovější hry i virtuální realitu, která jim umožní zcela se ponořit do nejrozmanitějších světů.

Velkým lákadlem je esports turnaj v nejpopulárnějších hrách současnosti. Tento turnaj profesionálů bude doplněn o univerzitní turnaj studentů, kteří na veletrhu sehrají finále. Atmosféru zdatně doplní i cosplayeři, kteří se utkají o hodnotné ceny za nejlepší kostým.

Na své si přijdou i příznivci deskových her. Deskovky se čím dál tím více prolínají se světem digitálních her, když jsou mnohé převáděny do virtuálního světa. Naopak i některé populární digitální hry se již dočkaly i své deskové podoby.

Více informací o konferenci a festivalu najdete na stránkách http://game-access.com

Game Access ‘18 pořádá GameDev Area, nezávislá iniciativa pro podporu herního průmyslu v regionu. Lidé stojící za konferencí jsou sami dlouholetými herními vývojáři, kteří se podíleli už na titulech jako Street Fighter či World of Tanks a aktuálně se věnují vývoji své druhé hry z vlastní produkce, Vestige of the Past. Považují se za součást velké a kvalitní komunity herních vývojářů v Čechách a na Slovensku a vždy se snaží najít nové způsoby, jak přispět ke společnému cíli učinit hry všeobecně uznávanou a nedílnou součástí kultury.

Fotky a další materiály ke stažení: https://goo.gl/tb8fRM

Registrace nezávislých vývojářů: https://goo.gl/kXZEt4

Akreditace pro žurnalisty: https://goo.gl/xnPgnJ

Kontaktní informace: jiri@game-access.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď