Autoshow Praha 2018 otevírá své brány již za týden ve čtvrtek 12. dubna 2018

foto

Praha 6. dubna 2018 (PROTEXT) -

Po čtyři dny se uskuteční jediný celostátní autosalon v České republice Autoshow Praha 2018. Hostit bude 43 automobilových značek.

Přes dvě desítky premiér avizují vystavovatelé, ať již z řad multidealerů, tak samotných dovozců. Nebudou chybět značky Alfa Romeo s novým modelem Stelvio QV, Audi s novou vlajkovou lodí A8, Citroën s novinkou C4 Cactus, Dacia s aktuální generací SUV Duster, či na českém trhu zcela nová značka Dodge. Ta představí Challenger Hellcat, SUV Durango a pick-up RAM 1500. Ford vyrukuje hned se třemi novinkami, a to legendárním modelem Mustang, crossoverem Ecosport, či luxusní dodávkou Tourneo Connect.

Hyundai předvede zatím poslední nošovický model i30 Fastback a možná se postará o ještě jedno překvapení. Jaguar přiváží nové malé luxusní SUV E-Pace, Lexus opět vlajkovou loď LS. Mercedes-Benz prakticky pár týdnů po autosalónu v Ženevě představí luxusní čtyřdvéřové kupé CLS, Renault zase sportovní Mégane R.S.. Subaru se ukáže s novým crossoverem XV, domácí značka Škoda se pochlubí inovovaným modelem Fabia a luxusní variantou SUV Kodiaq L&K. Volkswagen na Výstavišti v Holešovicích odprezentuje malé SUV T-Roc, Volvo pak o třídu větší model XC40 stejné kategorie. Z výše uvedeného výčtu je jasné nač se desítky tisíc návštěvníků mohou těšit.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem bude věnována především užitkovým vozům. Pozornost si zaslouží zejména pick-upy, které jsou stále oblíbenější a které již dnes nabízí celkem devět značek.

Nedílnou součástí autosalónu Autoshow Praha 2018 bude opět doprovodný program. Mezi nejatraktivnější budou patřit testovací jízdy s téměř dvěma desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu vně Výstaviště. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla. K vidění bude také unikátní prezentace týmu eForce, který se každý rok zabývá konstrukcí a stavbou studentské formule pro prestižní závody kategorie Formula Student a který představí návštěvníkům jedinou formuli s elektrickým pohonem, a to dokonce 4x4, v České republice.

Víkendový doprovodný program je zaměřen na rodiny s dětmi. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti. Internetový magazín Žena v autě.cz již po čtvrté zajistí akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Návštěvnice si budou moci na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nebudou chybět ani trenažéry, které přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě, nebo náraz v rychlosti 30 km/h, či poučí o správném uchycení dětské autosedačky. Návštěvníci budou mít též příležitost shlédnout vozy integrovaného záchranného systému.

Těšit se tedy můžeme na nejlépe obsazený autosalon v ČR, řadu novinek a bohatý doprovodný program. Autoshow Praha 2018 bude určitě stát za návštěvu.

www.autoshowpraha.cz

www.facebook.com/Autoshow.Praha

Základní informace o veletrhu AUTOSHOW PRAHA 2018

Termín konání: 12. - 15. 4. 2018

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ PRAHA - HOLEŠOVICE

Průmyslový palác

Venkovní plocha (před Průmyslovým palácem)

Organizátor: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny:

12. - 14. 4.10:00 - 19:00 hod.

15. 4. 10:00 - 17:00 hod.

Vstupné:

200 Kč dospělí

150 Kč zlevněné (děti od 10 let, studenti, senioři 60+)

400 Kč rodinné (2 dospělí, max. 3 děti)

zdarmaZTP/P, děti do 10 let

Kontakt:

Daniela Vocetková

e-mail: D.Vocetkova@incheba.cz?

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď