Čínský solární výrobce, společnost LONGi Solar, překonal svůj vlastní rekord nejvyšší účinnosti monokrystalických solárních článků PERC s účinností konverze 23,6 %

foto Zpráva CPVT uvádí, že monokrystalické solární články PERC dosáhly rekordní účinnosti konverze na úrovni 23,6 %(PRNewsfoto/LONGi Solar)
Zpráva CPVT uvádí, že monokrystalické solární články PERC dosáhly rekordní účinnosti konverze na úrovni 23,6 %(PRNewsfoto/LONGi Solar)

Tokio 28. února 2018 (PROTEXT/PRNewswire) -

Čínský výrobce solárních článků, společnost LONGi Solar Technology Co., Ltd. („LONGi Solar"), uspořádala 28. února 2018 v Japonsku tiskovou konferenci, na níž oznámila, že dosáhla rekordní účinnosti konverze na úrovni 23,6 % s monokrystalickým solárním článkem PERC, což bylo certifikováno Čínským národním střediskem pro kontrolu a kontrolu kvality solárních fotovoltaických výrobků (CPVT). Výrobce solárních článků nejenže překonal svůj vlastní rekord, ale je i nadále předním světovým výrobcem monokrystalických solárních článků PERC s nejvyšší účinností.

Během uplynulých dvou let byla monokrystalická technologie PERC se svými zřetelnými výhodami z hlediska výkonu a nákladů stále více uznávána v oblasti výroby solárních článků, což je sektor, který má vyšší nároky na účinnost v důsledku snahy výrobců solární energie o snížení nákladů na kilowatthodinu sluneční energie a dosažení parity sítě. V důsledku toho stále větší počet výrobců solárních článků začal vyrábět monokrystalické články PERC.

„Společnost LONGi Solar se zaměřuje na výzkum a vývoj monokrystalických solárních článků a modulů jako součást své snahy o dosažení průlomů v monokrystalické technologii. Od října 2017 společnost LONGi Solar třikrát překonala světový rekord účinnosti konverze monokrystalických solárních článků," uvedl Dr. Li Hua, viceprezident výzkumu a vývoje společnosti LONGi Solar. „Společnost dosáhla nového světového rekordu s účinností na úrovni 23,6 % na počátku roku 2018 poté, co 27. října 2017 oznámila, že dosáhla světového rekordu s účinností 23,26 % a překročila tak nejvyšší účinnost, kterou dle průmyslových analytiků mohly PERC články dosáhnout. Tento úspěch je dalším důkazem vedoucí pozice společnosti LONGi Solar v oblasti technologií monokrystalických článků."

„Plánem společnosti LONGi Solar je nadále výrazně investovat do monokrystalických článků PERC, rychle rozšiřovat výrobu tak, aby uspokojila rostoucí poptávku po vysoce účinných článcích, dosáhnout hromadné výroby článků s konverzním účinkem převyšujícím 22 procent a poskytnout tak svým zákazníkům přidanou hodnotu," uvedl prezident společnosti LONGi Solar pan Li Wenxue.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/646695/world_record.jpg

KONTAKT: Amy Ma, +86-18392131832, mayy@longi-silicon.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 15:00 30°C

Celá předpověď