Společnost LONGi Solar plánuje v Indii výrobní zařízení monokrystalických článků a monokrystalických modulů s kapacitou 1 GW u obou produktů

Peking 6. února 2018 (PROTEXT/PRNewswire) - Čínský výrobce solárních produktů LONGi Green Energy Technology Co., Ltd společně se svojí dceřinou společností LONGi Solar, jejímž je výlučným vlastníkem, oznámil plány na rozšíření výroby monokrystalických článků a modulů v indickém regionu Andhra Pradesh, aby uspokojil tamní prudce rostoucí poptávku po solární energii a zvýšil zahraniční tržby společnosti.

V reakci na rostoucí poptávku na trhu chystá LONGi investici v celkové výši 309 milionů USD, z toho přibližně 240 milionů USD do výstavby a přibližně 68 milionů do pracovního kapitálu. Cílem je zdvojnásobit kapacitu výrobního zařízení v Andhra Pradesh ze stávajících 500 MW na 1 GW, a to jak v případě článků, tak i modulů. Do konce srpna 2019 má být dokončena výstavba rozšířené továrny na solární moduly a zahájena jejich výroba; v případě továrny na články se zahájení výroby očekává v lednu 2020.

"Rozšíření naší továrny v Andhra Pradesh je součástí globální strategie růstu společnosti LONGi. Spolu s pokračujícím celosvětovým růstem poptávky po solárních modulech společnost LONGi přiměřeně investuje do vybraných trhů, aby se zajistila proti riziku obchodního protekcionismu, přitom se ale i nadále soustřeďuje na domácí čínský trh", uvedl Wenxue Li, prezident LONGi Solar. "Podle předběžných odhadů pomůže toto rozšíření výrobních kapacit k nárůstu ročních tržeb o 380 milionů USD a čistého zisku přibližně o 19 milionů USD každý rok."

„Indie již dnes představuje pro Čínu největší exportní trh pro solární produkty podle hodnoty prodeje. V roce 2017 čínské exporty představovaly 24,1 % indických solárních produktů, přičemž k nárůstu došlo v oblasti článků i modulů," dodává Wenxue Li.

Provozovatelem projektu je společnost Lerri Solar Technology (India) Private Ltd, která je z 40 % vlastněna společností LONGi a z 60 % LONGi Solar.

Rozšířením výrobní kapacity v Indii bude moci LONGi využít bohatých místních zdrojů, nízkých nákladů i politiky nakloněné solárnímu průmyslu. Pro společnost je to rovněž příležitost urychlit zahraniční expanzi a navýšit svůj podíl na globálním trhu monokrystalických produktů.

O společnosti LONGi Green Energy Technology Co., Ltd

LONGi Green Energy Technology Co., Ltd je největším světovým výrobcem monokrystalických produktů. Za posledních 18 let rozšířila společnost svoji produktovou řadu od monokrystalických ingotů a destiček až po články a moduly i solární řešení.

KONTAKT: Amy Ma, +86-18392131832, mayy@longi-silicon.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď