Karel Janeček pomáhá "dětem ulice"

foto Karel Janeček pomáhá ´dětem ulice´
Karel Janeček pomáhá ´dětem ulice´

Praha 4. prosince (PROTEXT) - A teď se k jeho pomoci můžete přidat i Vy. Jednou z organizací, kterou se Nadační fond pomoci Karla Janečka na letošní Vánoce rozhodl podpořit, je Projekt Šance, jenž se už třiadvacet let snaží pomáhat "dětem ulice".

S charitativními prosbami se tradičně okolo Vánoc roztrhne pytel a pomoc budou potřebovat všichni:). Jak tedy mezi všemi žadateli správně rozpoznat, koho podpořit? Komu pomoci, když zrovna ten Váš účet není bezedný?

Rad pro Vás můžeme z rukávu vysypat celou řadu. Nabízíme Vám alespoň několik klíčových, podle nichž se lze docela bezpečně orientovat:

- Podívat se můžete na webovou prezentaci toho, kdo Vás o pomoc žádá. To sice nemusí znamenat všechno, ale důležitý střípek do mozaiky to být může. Jedná se spíš o anonymní web bez fotek, nebo Vám fotografie připadají jako z fotobanky? Vidíte na nich právě ty potřebné, jimž dotyčná organizace věnuje svoji pozornost a podporu?

- Pomáhá organizace konkrétním klientům a zřetelně se nejedná jen o vybírání a "přerozdělování" peněz? Jde neúnavně za tím, co potřební doopravdy potřebují a co jim mění život k lepšímu? To jsou důležitá pro a proti na miskách vah. Od stolu je totiž někdy dost těžké vidět, co potřební doopravdy potřebují.

- Co se všeobecně na internetu o organizaci píše. To je jistě další důležitý střípek, ač mezi "virtuálními" názory je třeba rozlišovat, neboť nemusí být všechny směrodatné.

- Stojí za organizací nějací známí lidé, kteří se nebojí spojit své jméno s posláním organizace? To by Vám mohlo také napovědět.

- A hlavně: jak dlouho organizace funguje? Pokud vznikla například letos v listopadu - tak jí dejte ještě čas představit se... Ale pokud, jako výše zmíněný Projekt Šance, funguje přes dvacet let, to už jistou váhu má.

A jak to vlastně je s pomocí známého matematika? Karel Janeček chytře motivuje dárce, aby spolu s ním a s patrony na vybrané projekty přispěli. Z toho důvodu příspěvky navýší o tzv. ZLATÝ ŘEZ, což je násobek čísla 1,618 (matematik se v něm opravdu nezapře). A co to vlastně ten ZLATÝ ŘEZ je, to si můžete přečíst zde. (viz příloha).

Komu pomáhá Projekt Šance a kdo to jsou "děti ulice", o tom si můžete ve zkratce přečíst na www.ProjektSance.cz. Najdete zde i rozcestník na další weby. Pokud byste se chtěli seznámit s příběhy klientů tohoto spolku, pak klikněte na fotopříběhy: www.PomahejteMailem.cz, a chcete-li se zakousnout do problematiky tohoto spolku opravdu do hloubky, pak jednoduše klikněte na www.sance.info a do večera můžete číst, co a jak. Chcete "dětem ulice" pomoci spolu s Projektem Šance? Není nic jednoduššího. Klikněte sem, a navíc můžete sledovat, jak Karel Janeček spolu s patrony Váš dar navýší o ZLATÝ ŘEZ.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď