Udělení ceny Fóra bezdrátových inovací: SVFuA získává cenu Technologie roku

Mnichov 4. prosince (PROTEXT/PRNewswire) -

Fórum bezdrátových inovací na Konferenci Fóra bezdrátových inovací o komunikačních technologiích a softwarově definovaném rádiu (WInnComm 2017) oznámilo vítěze svých výročních ocenění. SVFuA, softwarově definovaný rádiový systém (SDR) pro společný a kombinovaný provoz vyvinutý pro Německou spolkovou armádou (Bundeswehr), získal ocenění Technologie roku. Tento systém podporuje cíl Fóra bezdrátových inovací - umožnit koaliční spolupráci. Společnost Rohde & Schwarz, hlavní partner v projektu SVFuA, usnadňuje tento přístup svým vývojovým prostředím pro tvar vlny.

Ocenění Technologie roku se uděluje jednotlivcům nebo organizacím vybraným členy fóra za průlomový produkt nebo technologii v oblasti softwarově definovaného nebo kognitivního rádia.

Cílem projektu SVFuA bylo vyvinout pro německé federální ozbrojené síly systém softwarově definovaného rádia (SDR) za účelem společného a kombinovaného provozu. Projekt byl úspěšně dokončen v červnu 2016. V červnu roku 2017, po mnoha letech společného vývoje, podepsaly Federal Office of Bundeswehr Equipment (Spolkový úřad pro vybavení Bundeswehru) a Information Technology and In-Service Support (BAAINBw) (Podpora informačních technologií a pomoc při poskytování služeb) smlouvu se společností Rohde Schwarz o zadávání zakázek projektu SVFuA. SVFuA poskytuje německým ozbrojeným silám veškeré nástroje potřebné k vytváření a zejména k ochraně priority informací. Dále zabezpečuje rozhraní se spojenci během společných misí a kolektivní obrany.

Bosco Novak, výkonný viceprezident divize Bezpečné komunikace ve společnosti Rohde Schwarz, řekl: "Jsme poctěni, že jsme získali toto uznání našeho průkopnického úspěchu od Fóra bezdrátových informací, organizace odborníků, kteří se věnují technologickým inovacím v odvětví komunikace po celém světě. Jsme hrdí na to, že podporujeme německé ozbrojené síly pomocí systému SVFuA, který poskytuje nejmodernější bezpečnou a interoperabilní taktickou komunikaci."

Rádiová platforma i tvary vln mají certifikaci podle standardu Software Communications Architecture (SCA) verze 2.2.2, který schválilo Fórum bezdrátových inovací. Certifikáty o shodě s požadavky SCA byly vydány Technickým centrem německých spolkových ozbrojených sil pro informační technologie a elektroniku (WTD 81). WTD 81 je první evropská zkušební laboratoř, která vydává certifikáty SCA, a SVFuA je první evropské SDR (softwarově definované rádio), které získalo certifikaci SCA. SVFuA je také první evropský systém SDR založený na standardu SCA, který úspěšně přenáší tvary vln třetích stran. Je také prvním celosvětovým rádiovým systémem pro zachytávání tvarů vln, který současně chrání práva duševního vlastnictví platformy i dodavatelů vln. Společnost Rohde Schwarz, hlavní partner v projektu SVFuA, usnadňuje tento přístup svým vývojovým prostředím pro tvar vlny. Německý spolkový úřad pro informační bezpečnost (BSI) uvedl, že systém je certifikovatelný až po úroveň národní klasifikace SECRET (GEHEIM). To je zásadním předpokladem pro certifikaci NATO až do stupně NATO SECRET. Jako tříkanálový rádiový systém podporuje SVFuA několik nezávislých úrovní zabezpečení (MILS). Obecně řečeno, SVFuA podporuje cíl Fóra bezdrátových komunikací: umožnit interoperabilitu koalice.

Kontakt: press@rohde-schwarz.com

+49(0)89-4129-0

Zdroj: Rohde & Schwarz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 7°C

Celá předpověď