Pepson: Půlnoční vzkaz

foto Půlnoční vzkaz
Půlnoční vzkaz
Carpe Diem 14.9.2017 (Foto: Jiří Esser)
Carpe Diem 24.10.2017 (Foto: Jiří Esser)
Carpe Diem 23.3.2016 (Foto: Jiří Esser)
Carpe Diem 24.10.2017 (Foto: Gabriela Brůžová)
Carpe Diem 24.10.2017 (Foto: Gabriela Brůžová)

Praha 30. listopadu (PROTEXT) - Hudebník a spisovatel Josef Pepson Snětivý o svém debutovém sólovém albu říká: „Vybral jsem ze svých písní vzniklých za posledních čtrnáct let ty, o nichž jsem byl přesvědčen, že díky svým textům a melodiím unesou jednoduchou a průzračnou podobu zpěvu za doprovodu piana, občas podbarveného zvukem saxofonu či klarinetu. Během natáčení ovšem přicházely další nápady, a tak uslyšíte nejen zmiňované nástroje, ale také klávesy, flétnu, foukací harmoniku či tamburínu. Výsledný efekt je u některých písní srovnatelný s kapelní nahrávkou. Zachoval jsem však prvotní záměr: tedy že vše nahraju a nazpívám sám, že do tónů a slov otisknu všechny své emoce a sebe sama, jaký opravdu jsem - a že se navzdory přidávání hudebních vrstev pokusím stvořit album v dobrém slova smyslu prosté a čisté. Jak se mi to podařilo, to nechť posoudí laskavé obecenstvo samo.“

Josef Pepson Snětivý (1973) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, ale jeho celoživotní vášní je hudba, které se věnuje coby saxofonista, klávesista, zpěvák, skladatel a textař - v současnosti zejména sólově s pořadem Na vlnách tónů a slov. Natočil několik desek se skupinami nejrůznějších žánrů, album Půlnoční vzkaz (2017) je jeho první sólové.

Coby spisovatel má na kontě již desítky publikací - od beletrie přes poezii a knihy pro děti až k literatuře faktu (např. z oblasti fotbalu či cestování). V poslední době se věnuje zejména opomíjeným architektonickým památkám (např. v knize Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel). Několik knih také přeložil z angličtiny.

Více na www.pepson.cz

Prokliky:

https://www.pepson.cz/cs/pulnocni-vzkaz

https://www.youtube.com/watch?v=Dka-1hj34-A

https://www.nakladatelstvicas.cz/kniha/pulnocni-vzkaz

https://www.nakladatelstvicas.cz/autor/josef-pepson-snetivy

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

20°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď