Už více než 120 milionů korun dostali lidé od cashback portálů!

Praha 9. listopadu (PROTEXT) -

Cashback se stal už i v ČR běžnou součástí nákupů. Není divu, vždyť jen největší cashback portál v České republice PlnáPeněženka.cz, rozdělil mezi své uživatele už více než 59,000.000 korun.

Pokud cashback portály zatím neznáte, možná vás termín cashback může lehce mást. Pojem cashback totiž před lety začaly používat banky pro výběr peněz z vlastních účtů klientů na pokladnách supermarketů. Cashback portály však s tímto nemají nic společného. Jejich princip je v podstatě velice jednoduchý. Registrovaný uživatel přijde na web, vybere si ze stovek partnerských e-shopů, přejde na vybraný e-shop a nakoupí obvyklým způsobem. Cashback portál obdrží od partnerského e-shopu informaci o uskutečněném nákupu a na účet uživatele připíše příslušnou odměnu za nákup. Zpravidla se výše odměny pohybuje kolem 5 - 10 % z utracené částky, ale v některých případech jsou odměny i 25 % a víc.

Nejoblíbenějším cashback portálem v České republice je PlnáPeněženka.cz. Ta se už druhý rok po sobě probojovala mezi deset nejoblíbenějších služeb českého internetu v anketě Křišťálová lupa. Plnou Peněženku využívá téměř 400.000 lidí, kteří díky ní získávají část peněz ze svých nákupů zpět.

"Je radost pracovat na službě, kterou lidé milují. Plná Peněženka je pro všechny zdarma a za to, že ji lidé používají při nákupech v e-shopech, získávají peníze. Lidé zpočátku trochu váhají, netuší proč by jim někdo jen tak dával peníze, ale když Plnou Peněženku poprvé vyzkouší, tak už ji využívají pravidelně," říká marketingový ředitel Plné Peněženky Josef Drobílek.

Plná Peněženka má nasmlouváno téměř 600 partnerů. Najdete zde značky ze všech oborů jak z České republiky tak i ze zahraničí. Mezi ty největší patří například Mall.cz, Kasa.cz, Zoot.cz nebo Lekarna.cz. Z těch zahraničních je to pak třeba Aliexpress.com, Booking.com, eBay.de a řada dalších. Ve všech těchto obchodech mohou lidé nakupovat jak jsou zvyklí, ale získají přitom část peněz ze svých nákupů zpátky.

Jen při letošních vánočních nákupech rozdá Plná Peněženka svým uživatelům až 10 milionů korun.

"Již tuto sobotu nás čeká největší nákupní akce roku. V 9 hodin ráno našeho času totiž vypukne výprodej čínského Aliexpressu a potrvá přesně 24 hodin. Slevy tento den dosahují až 90 %! Navíc drtivá většina zboží je doručena ještě do Vánoc a zdarma. I při takových slevách získají naši uživatelé ještě navíc část peněz ze svých nákupů zpět," dodává Drobílek.

PlnáPeněženka.cz

Největší cashback portál v České republice používá už 390.000 uživatelů. Uživatelé si Plnou Peněženku oblíbili natolik, že ji druhý rok po sobě vynesli v anketě Křišťálová lupa mezi nejlepších deset projektů českého internetu.

Rok 2017 byl pro Plnou Peněženku z mnoha důvodů přelomový. Podařilo se upevnit pozici jedničky na trhu a stát dominantním leaderem trhu, rozšířit své aktivity do sousedního Slovenska a spustit první módní srovnávač na českém trhu a možná i na světě, který svým uživatelům vyplácí peníze z nákupů, Lookio.cz.

Vlastníkem projektu PlnáPeněženka.cz je firma 5DM s.r.o., která provozuje i jeden z největších partnerských programů pro e-shopy AffiliateClub.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

19°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď