Pacov a Černovice na Pelhřimovsku si připomínají 75. výročí deportace místních Židů

foto Transport z Pacova 1942
Transport z Pacova 1942

Pelhřimov 6. listopadu (PROTEXT) - U příležitosti 75. výročí transportu pacovských a černovických Židů do Terezína a 15. výročí židovského památníku v Černovicích se uskuteční 11.-12. listopadu 2017 vzpomínkový program "Dějinná rozcestí a nenávratna na Vysočině - mezníky v historii židovského osídlení Pacovska a Černovicka".

Sobotní část zahrnující mimo jiné premiéru dokumentárního filmu "Rodáci bez hrobu" o předválečné židovské komunitě v Pacově nebo dramatizaci chystaného českého překladu pamětí pacovského přeživšího holokaustu Hanuše Badera "A přece žiji...“ proběhne v zámeckém sále v Pacově od 15 hodin. Na pietní odpoledne naváže koncert Jaroslava Hutky.

Nedělní program, v němž figuruje například přednáška Jaroslava Achaba Haidlera o náhrobních kamenech na černovickém židovském hřbitově nebo film Petera Scheinera o Židech v Komárně „Naivné sny“, začíná v 10 h v sále černovického kina.

Podrobný program a další informace najdete na webových stránkách http://www.tikkun.cz. Akci pořádají Tikkun Pacov - spolek pro synagogu a občanský spolek Židovský památník Černovice u Tábora.

Kontakt:

daniela.orlando@seznam.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď