Mladí hudebníci, „Puzzliáda“, deskovky i geocaching na jednom místě - v Ostravském Landek Parku

foto

Ostrava 1. června (PROTEXT) -

O víkendu 9. až 11. června bude v ostravském Landek Parku opravdu živo. V pátek odpoledne sem začnou přijíždět stovky pionýrů z celé republiky na RESET, tedy Republikové setkání pionýrských oddílů. Až do neděle je pro ně připravena spousta aktivit, z nichž některé může vyzkoušet i veřejnost. V sobotu 10. června tu navíc proběhne republikové finále Dětské Porty, což je součást otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. K vidění a slyšení budou desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country.

RESET

Republikové setkání pionýrských oddílů je tradiční akce, která probíhá každý druhý rok. Letos bude více než tisícovku dětí a jejich vedoucích hostit ostravský Landek Park - místo spojující technické památky, krásnou přírodu, geologické zajímavosti i prostor pro zábavu a odpočinek. Od pátečního podvečera až do nedělního odpoledne je pro ně přichystána pestrá nabídka výletů a aktivit k vyzkoušení - sportů, tvořivých dílen, deskových her, soutěží atd.

Protože je celý areál volně přístupný, některé z aktivit jsou otevřené například i rodinám s dětmi, které zrovna „půjdou kolem“. Jde třeba o soutěž ve skládání puzzle („Puzzliáda“), hernu společenských her nebo geocachingovou stezku.

Dětská Porta

V sobotu 10. června se k RESETu přidá 26. ročník republikového finále Dětské Porty. Vznikne tak unikátní souběh dvou významných pionýrských akcí. Soutěžní přehlídka bude trvat od deseti hodin dopoledne až do pozdního večera. Na dvou pódiích za tu dobu zazní desítky vystoupení v žánrech folk a country. A v hledišti si je může vychutnat opravdu každý - vstup je totiž volný. To platí i pro koncerty hostů, jež vyvrcholí představením folkové skupiny Klíč (kvartet).

Tradice Dětské Porty sahá až na počátek devadesátých let. Postupem času se k ní přidávaly další a vznikl soubor otevřených kulturních soutěží zvaný Pionýrský Sedmikvítek (soutěží se i v dalších hudebních žánrech, ve folklorních, klasických i moderních tancích, ve výtvarných činnostech, fotografování, součástí je i soutěž literárních děl či divadelních vystoupení). Pionýrský Sedmikvítek je jedinečný nejen svým žánrovým rozsahem, ale také otevřeností. Už od oblastních kol se totiž může zapojit do všech soutěží opravdu kdokoli.

Podrobné informace k oběma akcím najdete v příloze:

Příloha k TZ

Kontakt:

Jakub Kořínek

jakub@pionyr.cz

777 745 886

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď