Na "mejdan" Women for Women Den rodiny s celebritami pod širým nebem přišlo do Grébovky přes 6,5 tisíce lidí

foto Druhý ročník akce WOMEN FOR WOMEN DEN RODINY / FOTO KREDIT: W4W
Druhý ročník akce WOMEN FOR WOMEN DEN RODINY / FOTO KREDIT: W4W

Praha 15. května (PROTEXT) - Nádherné počasí, skvělý program, zvučná jména a pohodová atmosféra, to vše přilákalo v sobotu do pražské Grébovky přes 6,5 tisíce lidí! Konal se tu druhý ročník akce WOMEN FOR WOMEN DEN RODINY, který pořádala obecně prospěšná společnost Women for Women. Moderátor, kterým byl zpěvák a muzikálový herec Josef Vágner to už na začátku pojal jako obrovský celodenní mejdan pod širým nebem a k tomu všechny vyzval.

Na pódiu se střídali zpěváci, herci, kouzelník a nechyběla jména z muzikálů, z televize i filmu. Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Michaela Nosková, David Gránský, Bořek Slezáček, Miroslav Hrabě, Petr Ryšavý, Richard Pekárek, Petr Kutheil, Ivana Korolová, Elis Ochmanová, Michaela Sejnová, sbor Coro Piccolo Praha a na závěr Olga Lounová.

Všechny přišla podpořit, pozdravit a zacvičit si Hanka Kynychová a své kouzelnické umění převedl mladý, sympatický mág Jakub Koutský.

"Musím říct, že všechny asi nejvíce, a to i mne, dostala "Obědová písnička", která byla dojemná, a i já jsem měl trochu ‘skleněné oči’. Women for Women se totiž zaměřuje jak na pomoc samoživitelů, tak v jejich programech je i projekt Obědy pro děti ze sociálně slabých rodin. Je to záslužná věc a mě bylo ctí právě celým dnem tento program provázet a projekty podpořit," řekl Josef Vágner, který před časem moderoval i prestižní akci spojenou s dražbou Náramku rodiny, s patronkou Bárou Nesvadbovou a řadou VIP hostí.

V Grébovce nebyly jen maminky samoživitelky se svými ratolestmi, ale celé rodiny a náramně si užívaly pestrý program, občerstvení a krásného jarního počasí. Vstup na akci a další aktivity byl pro všechny zdarma.

"I když nám trochu sprchlo, na náladě a pohodě to nic nezkazilo. A dokonce provozovatelé své atrakce nesbalili a zůstali tam během krátké průtrže s námi. Pak se zase vyjasnilo a jelo se dál," podotkla manažerka charitativních projektů manželů Tykačových Jana Skopová.

Akce se konala ve spolupráci s městskou částí Praha 2, pod záštitou starostky Jany Černochové, která všem poděkovala za účast, pomoc a popřála skvělou zábavu.

Stejně tak jako Ivana Tykač, jejíž organizace tuto skvělou akci uspořádala a věnuje se právě projektům na pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují. "Děkujeme všem, kteří s námi na této velké akci spolupracovali, vytvořili nádherný program a připravili spoustu zajímavých aktivit pro děti. Největší díky patří MuzikálůmProDěti.cz a dalším účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář a svou přítomností udělali tolika lidem radost. Velice si toho vážíme."

O DNU RODINY:

Mezinárodní den rodiny připadá na 15. května a slaví se již od roku 1994, kdy jej ustanovila na valném shromáždění OSN a zdůrazňuje důležitost rodiny. Obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN se již loni touto akcí připojila k oslavám, které v těchto dnech probíhají po celém světě. Asi není potřeba příliš zdůrazňovat, jak důležitá rodina v našem životě je. Co si však možná zdůraznění zaslouží je fakt, že dnešní rodina může mít různé podoby. Už neexistuje pouze jedna rodina klasická, tedy máma, táta a děti. Moderní svět přinesl různorodost i do toho, jak dnes rodina může vypadat. Ale jedno mají společné. Vychovávají naši budoucí generaci. Proto si všechny zaslouží svůj den a velkou oslavu.

O společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. (www.women-for-women.cz)

Společnost byla založena v říjnu 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými a pomáhá především samoživitelům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, nedokážou ji vlastními silami řešit, ale přistupují k řešení svých problémů aktivně. Mezi její největší projekty patří Obědy pro dětí, Podporované bydlení a psychosociální péče a také vzdělávací programy The Bridge a Vědomé rodičovství.

Kontakt:

René Kekely

PR & mediální zastoupení

tel.: 724 850 690

e-mail: info@rene.kekely.cz

Jana Skopová,

manažer charitativních projektů manželů Tykačových

Email: jana.skopova@women-for-women.cz

Mobil: 602 345 697

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

4°C

Dnes je pondělí 17. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď