Neholdujete mořským plodům? Dopřejte si místo nich IQejce - chytrá vejce s vysokým obsahem jódu!

foto

Praha 6. března (PROTEXT) - Neholdujete mořským plodům? Dopřejte si místo nich IQejce - chytrá vejce s vysokým obsahem jódu! Budete po nich zdraví, krásní a inteligentní.

Vejce - z filozofického hlediska je mu přiřazována křehkost, bílá barva, podivně šišatý tvar, který se nedá postavit na špičku. Z hlediska biologického se jedná o zázrak. Tři dny má slepice na to, aby z ní vyšel dokonalý produkt. Ve zcela vyváženém poměru ze sebe musí dostat to nejlepší a nejcennější. Jakmile totiž vejce opustí její útroby, končí jakákoli šance na jeho další zásobování. Žádná pupeční šňůra. K vývoji nového jedince dochází mimo tělo matky. Proto vejce obsahuje všechny důležité výživné složky nezbytné pro vývoj nového organismu bez ohledu na to, zda je či není oplodněné. A přidá-li se k této dokonalé výbavě ještě další prvek, například jód ovlivňující správné fungování štítné žlázy podporující plodnost, vývoj plodu, metabolismu, kvalitu spánku, vlasů i pokožky a v neposlední řadě i inteligenci, stanou se pro nás taková vejce skutečně zázračnou a nepostradatelnou superpotravinou. Jak je ale možné, že zvíře s tak malým mozkem a tedy ne příliš vysokou inteligencí vytvoří inteligenci podporující produkt? Úplně postačí, když má taková slepice inteligentní majitele. A to slepice snášející IQejce bezpochyby má.

Jak se IQejce vyklubala?

Jejich příběh začíná před šesti lety, kdy holka z Moravy potkala kluka z Litomyšle. Oba ze sedláckých rodin s hlubokou úctou k historii, silným poutem k tradici a láskou k přírodě, zahořeli láskou jeden k druhému. Příliš se s tím nepárali, vzali se a do dnešních dní přivedli na svět tři krásné děti.

"U Maiwaldů se děti neplánují, u Maiwaldů se děti rodí." Říká Marcela Maiwaldová Lužová, která si s manželem ke třem dětem a rodinné, úspěšně se rozrůstající zemědělské firmě pořídili slepičí farmy.

"Měli jsme za sebou dva nádherné přirozené spontánní porody a z nich dva zdravé a život milující kluky - Arnoštka (2012) a Matyáška (2014), když jsme v roce 2016 opět prožívali neplánované těhotenství. Doposavad jsem, jako maminka, mimo železo nepotřebovala polykat nic navíc. Ale tři gravidity po sobě a poctivé kojení si vybralo svoji daň. Diagnóza zněla - nedostatečná funkce štítné žlázy. Tělo hlásí, jsem vybráno, potřebuji doplnit zásoby a více odpočívat."

To se samozřejmě lehko řekne, ale o dost hůře udělá. Jak z toho ven?

"Měli jsme za sebou úspěšnou premiéru na Mezinárodní zemědělské výstavě Techagro 2016 v Brně. Byli jsme s manželem na cestě autem a přemýšlíme, co můžeme dělat jinak, lépe, efektivně, jak můžeme naše produkty vylepšit, povýšit, aby byly něčím výjimečné a přínosné. Při pohledu na těhotenské bříško, docházející plato Letroxu 50, sila plná obilí a auto našeho výživového poradce pro drůbež jedoucí před námi, jsme najednou přesně věděli, co musíme udělat. Produkt s vysokým obsahem jódu myslí na všechny věkové skupiny, pomůže mně i mým dětem a je nezbytný pro zdraví nás všech!

Jód je skutečně velmi vzácný a získat jej zdravou cestou do našeho těla, není pro středoevropana zrovna jednoduché. Díkybohu, že sek nám začaly dovážet mořské plody, ryby a řasy. Ovšem taková mořská ryba nám řádně provětrá peněženku a s velkou pravděpodobností zatíží organismus těžkými kovy. A mořská řasa? Kus suché trávy, pro mnohé z nás nelibě aromatická, pro malé děti v podstatě nepoživatelná. Co s ní? Tráva přece patří zvířatům - v našem případě slepicím.

A tak Maiwaldovic slepice začaly kromě klasu s velkou chutí zobat mořskou řasu. "Trvalo to měsíce, ale povedlo se. Nespočet rozborů, posudků, pokusů, zdarů a nezdarů, zásadních rozhodnutí, ale nakonec „jodové světlo“ na konci drůbežárny. IQejce s obsahem organického jódu jsou na světě. Dostaly požehnání od Českého zdravotního ústavu a my svou odměnu nejen v podobě prvních krabiček plných IQejcí, ale také ve formě českého patentu." Usmívá se Marcela, která i přes pracovní a mateřské povinnosti vypadá zdravě, spokojeně a odpočatě.

S manželem i kolegy se shodují na tom, že od té doby, co si slepice v Libotenicích a Pohořelicích pod zobáky kvokají "Kromě klasu zobem řasu!" se i jejich zdravotní stav viditelně zlepšil. Vstupní suroviny pro výrobu krmných směsí jsou pěstovány na polích českých zemědělců. Sóju a mořské řasy kupují Maiwaldovi v zahraničí. Krmnou směs si vyrobí sami, slepice nakrmí, vajíčka posbírají, vytřídí, zabalí a rozvezou do obchodů jen pár kroků od našich domovů.

A nám zbývá jediné, dopřávat sobě a hlavně svým dětem přírodní zdroj jódu prostřednictvím zdravé, čerstvé potraviny a mít tak pravidelný a správný příjem tohoto vzácného prvku plně ve svých rukou.

Dobrou chuť!

Podmínky použití tiskových zpráv:

Máte-li zájem použit tiskovou zprávu či obrázky IQejce, informujte nás na mail: farma.maiwald@gmail.com.

Podmínkou použití tiskových zpráv je uvedení odkazu na zdroj ve tvaru "www.iqejce.cz" přímo v textu nebo pod textem článku." Fotografie můžete využít pouze pro účely publikování v mediích, podmínkou je uvedení zdroje: "www.iqejce.cz u každé použité fotografie." Za stejných podmínek můžete také použít texty článků.

Kontakt:

Katu Macková

e-mail: farma.maiwald@gmail.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď