Pořadatelé OH v Tokiu otestovali arénu pro sportovní lezení

foto Pořadatelé olympiády v Tokiu otestovali 6. března 2020 stěnu pro závody ve sportovním lezení. Prověrku sportoviště doprovázala zpřídněná opatření kvůli šíření koronaviru.

Tokio - Pořadatelé olympijských her v Tokiu, kteří v poslední době museli řadu testovacích soutěží kvůli riziku šíření koronaviru zrušit nebo odložit, dnes uspořádali závod ve sportovním lezení. Akci ale provázela řada omezení: přístup na ni neměli fanoušci a neúčastnili se jí špičkoví reprezentanti.

Prověrku sportoviště, na němž by měli v létě bojovat poprvé v historii o olympijské medaile sportovní lezci včetně českého favorita Adama Ondry, obstarali amatérští lezci. Zúčastnit se ale mohli až po důkladné zdravotní prohlídce.

V Japonsku jsou momentálně kvůli epidemii koronaviru zrušeny všechny sportovní i další akce, na nichž se předpokládá velká koncentrace lidí. Zahájení sezony fotbalové ligy je odloženo zatím na 18. března, přípravné zápasy baseballistů či tradiční jarní soutěže sumistů se mohou konat jen bez diváků. Uzavřeny zůstávají i školy.

Mezinárodní olympijský výbor i pořadatelé jsou ale přesvědčeni, že olympijské hry začnou podle plánu 24. července a paralympijské 25. srpna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď