Designérka ze Zlína navrhla olympijskou kolekci pro veslaře Německa a Izraele

foto Zlínská designérka Zuzana Oharek Bahulová (na snímku) navrhla kolekci pro nadcházející olympijské a paralympijské hry v Tokiu veslařským týmům Německa a Izraele (na vizualizaci).

Zlín - Zlínská designérka Zuzana Oharek Bahulová navrhla kolekci pro nadcházející olympijské a paralympijské hry v Tokiu veslařským týmům Německa a Izraele. Bude to čtvrtá olympiáda, na které bude k vidění její kolekce. Designérka to dnes sdělila ČTK. Mezi její nejznámější práce patřily kombinézy pro jamajské bobistky.

Fotogalerie

Kolekce na hry v Tokiu pro německý veslařský tým se skládá z vesty, elastických kalhot, trička a dresu. Dominantním motivem kolekce je orlice, ve které je zobrazen bambus lehce překrytý německou národní trikolorou. Motivem bambusu chtěla autorka znázornit respekt Němců k japonské symbolice. Podkladovými barvami oblečení jsou bílá a černá. Na straně kombinézy je orlice umístěna tak, aby byla snadno patrná během závodu pro kameramany a diváky. Díky tomu snadno rozpoznají, k jaké národnosti závodníci patří. "Tento motiv přijali Němci jako tradici od her v Londýně dále pak v Riu až do Tokia. Na tuto myšlenku jsem přišla právě díky tomu, že jsem závodně veslovala a dobře vím, kde je motiv po dobu závodu nejlépe vidět," uvedla Oharek Bahulová.

Kolekce pro paralympijský veslařský tým Izraele vychází z národních barev, světle modré a bílé. V barevných nuancích se v nich prolíná národní symbol. "Na samotném designu jsem úzce spolupracovala se samotnými veslaři. Mezinárodní spolupráce mě vždy velmi těší," řekla designérka. Práce s reprezentanty Německa a Izraele jí zabrala více než rok.

Absolventka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nyní pracuje pro univerzitní Centrum výzkumu obouvání na pozici vedoucí designu a konstrukce. Doktorát získala z animované tvorby. V rámci studií absolvovala Oharek Bahulová několik zahraničních stáží. Její práce v minulosti získaly řadu mezinárodních ocenění.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je středa 28. července 2021

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď