Fiala vyzval občany k očkování a poděkoval zdravotníkům

foto Prezident Miloš Zeman jmenoval 28. listopadu 2021 na zámku v Lánech Petra Fialu (ODS) do funkce předsedy vlády.

Lány (Kladensko) - Premiér Petr Fiala (ODS) v prvním vystoupení po svém jmenování předsedou vlády vyzval občany k očkování proti covidu a poděkoval zdravotníkům za jejich práci. "Je třeba chovat se zodpovědně," uvedl na tiskové konferenci po dnešní zhruba třičtvrtěhodinové schůzce na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Očkování těch, kteří ještě vakcínu nedostali, je podle Fialy důležité pro ochranu života zdraví jejich i jejich blízkých. Připomenul, že svoboda se pojí se zodpovědností. Výhrady prezidenta k jednomu z kandidátů na ministra podle Fialy trvají. Nominaci ale měnit nebude, řekl.

"Je potřeba, abychom se chovali zodpovědně, aby každý udělal něco pro to, abychom to překonali," uvedl. Mezi další nejbližší priority pro nastupující kabinet zařadil opravu návrhu státního rozpočtu pro příští rok, téma inflace a zvyšování cen energií.

Fiala také řekl, že jeho vláda chce provést například důchodovou reformu, změny ve školství či infrastrukturní změny vedoucí k digitalizaci. Chce, aby jeho kabinet posunul Česko mezi nejlepší na světě. Poděkoval prezidentovi, že se mohlo jeho jmenování uskutečnit. Zeman je kvůli nákaze koronavirem v izolaci, dnešní slavnostní akt se tak musel uskutečnit za přísných hygienických podmínek, prezident Fialu proto jmenoval zpoza plexisklové zábrany.

Novinářům řekl, že v opatřeních proti šíření covidu, která přijímá končící vláda Andreje Babiše (ANO), panuje chaos.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď