Doktor obdivuje Dostála, jak se po zklamání na singlu zvedl k deblovému bronzu

foto Letní olympijské hry Tokio 2020, 5. srpna 2021. Rychlostní kanoistika, K2, 1000 m muži - finále. Josef Dostál (vpravo) a Radek Šlouf z ČR se radují ze třetího místa.

Tokio - Šéf české olympijské mise a dvojnásobný šampion v kanoistice z Atlanty 1996 Martin Doktor obdivuje zmrtvýchvstání kajakáře Josefa Dostála. Ačkoliv byl v úterý po pátém místě v závodě kajakářů na 1000 metrů, z něhož chtěl zlato, psychicky i fyzicky zničený, dal se dohromady a dnes s Radkem Šloufem získali bronz na deblkajaku.

"Pepa je obrovský borec. Takhle se z toho dostat…. Ten závod byl pro něho těžký nejenom psychicky, ale i fyzicky. Obdivuju Pepu, jak se z toho zvedl," ocenil Doktor, když po finále hovořil s českými novináři. Připomněl, že páté místo na olympijských hrách rozhodně není propadák. "Ale přece jenom on sem jel s jiným cílem. Spíš ho to nakoplo, než položilo, což je úplně skvělé. To, jak jeli to finále, doopravdy smekám, to bylo fakt úplně precizní," uznale pokýval hlavou bývalý špičkový kanoista.

Dostál hodil zklamání za hlavu. "Hrozně rychle to vzal, jak to měl vzít. Na začátku byl z toho hodně smutný, ale měl tady toho debla. A udělal to přesně, jak měl," komentoval Doktor kajakářův přístup. V posádce to měl Dostál o něco jednodušší, než když sedí v lodi sám. "Ten tlak je menší, jsou tam dva lidi, můžou si navzájem pomoct," poznamenal Doktor.

Když se kajakáři dostali pod hlavní tribunu, řevem je hnali kolegové z jednotlivých týmů. "Jsem rád, že tady bylo hodně bílých triček. I když tam není slyšet vůbec nic, navíc byl protivítr, takže to křičení je jenom tady pro nás," řekl Doktor. Na konci trnul. "Posledních sto metrů ani nemůžu říct, co jsem si myslel. Jinými slovy 'už aby byl konec', aby to vydrželi. Stejně na té tribuně člověk nic neudělá, jedou oni. Jestli jsme jim všichni poslali nějakou energii, jestli to existuje, já nevím, lidi o tom povídají, tak třeba jo. Ale to byla hlavně a jenom jejich práce. Na té vodě jim nepomůže vůbec nikdo."

Česko už má z olympijských her devátou medaili. "Víte, že já jsem nechtěl očekávat nic, že to vždycky ze mě taháte. Ano, když jsem byl donucen udělat nějaký odhad, už je to v té části, že je to dobré. Máme naděje, ještě nekončíme," dodal sportovní ředitel Českého olympijského výboru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď