Silný vichr poničil zoopark ve Vyškově, některá zvířata utekla

foto Ilustrační foto - Vyškovský zoopark počítá zimní přírůstky, k nimž patří i skot skotský náhorní (na snímku z 15. ledna 2021).

Vyškov - Silný vichr ve čtvrtek večer poničil vyškovský zoopark, polámal stromy, poškozené jsou střechy, utekla i některá zvířata. Klokana pracovníci chytili na sídlišti. Zoopark je částečně uzavřený. ČTK to dnes řekla jeho ředitelka Dagmar Nepeřená.

"Litovala jsem kolegy z Hodonína a to jsem netušila, že po pár hodinách na tom budeme obdobně. Vichřice nám vzala v podstatě veškerou zeleň z té původní části zooparku. Stromy jsou buď vyvrácené, ulomené, popadané na střechy. Některé stromy stojí, ale nemají koruny. Prvně jsme ale sháněli zvířata, protože nám utekla," uvedla ředitelka.

Na výlet po zooparku se vydali lemuři a také klokani, přičemž jeden z nich zdolal i oplocení zooparku a vydal se do přilehlého sídliště. "Všechny jsme je naštěstí dostali zpátky," uvedla ředitelka. Doplnila, že protržená byla i voliéra s andulkami, takže někteří papoušci uletěli a zoopark o ně nejspíš přijde.

Od rána v místě pomáhají dobrovolní hasiči z Rychtářova, ale pedagogové a žáci z vyškovské Základní školy Purkyňova. "Likvidujeme alespoň to nejhorší, určitě budeme pokračovat ještě několik dní," uvedla ředitelka.

Otevřená je vstupní, tedy nová část zooparku, také DinoPark, kterého se vichřice nedotkla. Takzvaná stará část zooparku ale zůstává veřejnosti uzavřena.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 11:00 17°C

Celá předpověď