Hokejisté se vzdali části odměn za MS, darují je postiženým obcím

foto Ilustrační foto - Utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji: Slovensko - ČR, 1. června 2021 v Rize. Čeští hráči se radují z prvního gólu.

Praha - Hokejoví reprezentanti, kteří se představili na nedávném mistrovství světa v Rize, se vzdali výrazné části odměn za start na turnaji a rozhodli se je věnovat obcím na jižní Moravě, postiženým přírodní katastrofou. K jejich aktivitě se přidali i členové realizačního týmu a vedení Českého hokeje tak pošle obcím zasaženým čtvrtečním tornádem milion korun.

"Chci poděkovat kapitánovi Janu Kovářovi, který nás dnes ráno kontaktoval s tím, že se hráči vzdají ve prospěch postižených obcí významné části odměn z mistrovství světa a abychom tyto prostředky poslali na jejich účty,“ uvedl prezident hokejového svazu Tomáš Král v tiskové zprávě. Ještě dopoledne se k iniciativě hráčů připojili i trenéři, další členové realizačního týmu a Český svaz ledního hokeje.

Ničivá bouře s kroupami a tornádem zasáhla jižní Moravu a zejména Břeclavsko a Hodonínsko ve čtvrtek večer. Nejméně pět lidí zemřelo a více než 150 bylo zraněno. Nejvíce postižené jsou obce Týnec, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, Hodonín, Hrušky a Břeclav, také ve Valticích jsou škody prakticky na všech domech i památkách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď