Šilhavý: Ulevilo se mi jen do příštího zápasu, k postupu bude třeba ještě bod

foto Utkání ME ve fotbale Skotsko - ČR v Glasgow, český trenér Jaroslav Šilhavý.

Glasgow - Trenér Jaroslav Šilhavý si po výhře 2:0 nad Skotskem a povedené premiéře v roli hlavního kouče na velké akci pochvaloval, že čeští fotbalisté na úvodní zápas základní skupiny Eura dobře načasovali formu. Národní tým se podle něj výrazně přiblížil k postupu do vyřazovací fáze, předpokládá však, že bude muset získat ještě aspoň bod.

"Pocity jsou nádherné, výhra 2:0 nad silným domácím týmem. Byl to spíše boj, hodně to bolelo. Příprava byla hodně o mentální stránce, protože jsme věděli, že Skotové do nás vlítnou, na hranici faulů, budou hodně agresivní. To se potvrdilo. Když jsme přečkali úvod, herně jsme je v některých pasážích i přehrávali," řekl na on-line tiskové konferenci Šilhavý.

Jeho tým výrazně nakročil k postupu. Do vyřazovací fáze projdou první dva celky z každé skupiny a nejlepší čtveřice z třetích míst. V dalších zápasech skupiny nastoupí české mužstvo proti favoritům Chorvatsku a Anglii.

"Ulevilo se mi, ale jen do příštího zápasu za čtyři dny. Bylo to samozřejmě pro nás důležité. Pokud bychom to dnes neuhráli, bylo by to v dalších zápasech těžké. Výsledek je skvělý. Neříkám, že to máme v kapse, ale je to kousek," uvedl Šilhavý.

"Říkali jsme, že to je klíčové utkání, ale ještě není hotovo. Naše cesta začíná přes postup ze skupiny. Někdy se postoupí z třetího místa i se třemi body, ale nemusí to stačit. Teď nás čekají dva favorité skupiny, minimálně ten bod asi bude potřeba, i když budeme chtít vyhrát," dodal.

Těšilo ho, že tým dobře načasoval formu. V přípravě nejprve 4. června podlehl v Itálii 0:4, minulé úterý v generálce pak porazil Albánii 3:1. "Vygradovalo to v tomhle zápase. Věřím, že se to už ustálí nebo ještě něco vylepšíme. Teď už budou spíš takové regenerační a předzápasové tréninky. Na trénink už tolik času mezi zápasy nebude. Jsem rád, že to takhle dopadlo a načasování bylo správné," řekl Šilhavý.

Jeho týmu zařídil výhru dvěma góly útočník Patrik Schick. Nejprve ve 42. minutě otevřel skóre hlavou po centru a v 52. minutě ukázkovým lobem téměř z půlící čáry přidal pojistku.

"To byla genialita, to už jsem dlouho neviděl takhle skoro z půlky přehodit brankáře. Ale zkouší to i na tréninku a myslím, že se o něco takového pokoušel i v minulém zápase," uvedl Šilhavý.

"Jsem rád, že mu to takhle vyšlo. Víme, že Páťa je geniální hráč, hlavně v koncovce. Pomohl nám, po centru se dostal do hlavičky a poslal nás do vedení. Je to skvělý hráč a věřím, že to nejsou jeho poslední góly. Že to bude takhle pokračovat. Ještě měl velikou šanci před střídáním. Bohužel trefil brankáře, jinak mohl mít hattrick," dodal Šilhavý.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 20. září 2021

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď