První reakce na rozhovor Meghan a Harryho pro CBS: šok i nedůvěra

foto Britský tisk píše 8. března 2021 na předních stránkách o rozhovoru prince Harryho a jeho manželky Meghan pro americkou televizní stanici CBS.

Londýn - Výběr reakcí, které zazněly v souvislosti s rozhovorem Meghan Markleové a jejího manžela prince Harryho pro americkou televizní stanici CBS. Meghan mimo jiné hovořila o projevech rasismu, s nimiž se setkávala, o tom, jak kdosi z královské rodiny měl obavu z barvy pleti jejich očekávaného dítěte, o svém duševním strádání i o myšlenkách na sebevraždu:

"V naší společnosti není naprosto žádné místo pro rasismus."

Vicky Fordová, náměstkyně pro děti a rodinu britského ministerstva školství

"V královské domácnosti není špetka rasismu. Z doby Harryho a Meghaniny svatby si pamatuju naprostý pocit přijetí Meghan a jejich svatby. Pokud jde o její duševní potíže, v rámci palácové struktury je i zdravotní služba a pamatuju si, že byla velmi zodpovědná pokud jde o péči o zaměstnance a samozřejmě také o královnu a její rodinu."

Charles Anson, tiskový tajemník královny (1990-1997)

"Královský majestát není štítem před zkázou a beznadějí rasismu."

Bernice Kingová, nejmladší potomek zavražděného amerického bojovníka za lidská práva Martina Luthera Kinga Jr.

"Monarchii právě zasáhla nejhorší krize od abdikace v roce 1936. Ať už pro blaho Británie nebo pro blaho nejmladší generace královské rodiny, musí tato prohnilá instituce zaniknout."

protimonarchistická britská skupina Republika

"Tento rozhovor je naprosto hanebnou zradou královny a královské rodiny. Čekal bych všechen tento zlovolný, destruktivní, prospěchářský nesmysl od Meghan Markleové; ale od Harryho je ostudné, že ji nechal tímhle způsobem shodit jeho rodinu a monarchii."

Piers Morgan, někdejší moderátor CNN, který má nyní v Británii ranní show

"Dvouhodinový rozhovor poškodí všechny v britské královské rodině. Nechápu, proč ho (Harry a Meghan) poskytli, když sami tvrdili, že chtějí víc soukromí."

Penny Junorová, autorka biografie prince Charlese

"Byl to rozhovor vedený velmi mírně a přeslazeně ve prospěch Meghan. Nikdo se jí nezeptal na její vztah s otcem ani na ohromující skutečnost, že měla na svatbě jen jednoho člena své rodiny. Z téhle zjevné snahy vypálit windsorskou dynastii mám v ústech hodně nechutnou pachuť."

spisovatelka Anna Pasternaková, autorka knihy Zamilovaná princezna o milostné aféře Diany s důstojníkem Jamesem Hewittem

"Meghan obviňuje palác z rasismu."

titulek na přední straně britského listu Daily Mail

"Ptali se, jak tmavou kůži může mít Archie."

titulek na přední straně britského listu Daily Mirror

"Nebuďte na omylu, Meghan právě vyhlásila válku královské rodině, když v rozhovoru s Oprah řekla: 'Byli ochotní lhát, aby chránili jiné členy rodiny'."

Dan Wooton, bývalý dopisovatel britského listu The Sun

"Páni, oni ji skoro zabili. Jsem moc rád, že Meghan a Harry popadli to děcko a vypadli tam odtud."

Saeed Jones, americký básník a spisovatel

"Člověku to láme srdce."

Abby D. Philipová, politická dopisovatelka CNN

"Víte, proč černošské ženy Meghan věří? Protože víme přesně, jak vypadá mikroagrese, i to, jak vás pomalu dohání k šílenství."

Nina Parkerová, zpravodajka E!

"Rozdíl v zacházení s Meghan a Kate je... připomínkou toho, že když tohle mohou dělat vévodkyni, černošským ženám se to děje každý den."

Brittany Packnett Cunninghamová, americká černošská aktivistka

"Meghan Markleová, moje obětavá přítelkyně, žije svůj život a je příkladem svou empatií a soucitem. Každý den mi ukazuje, co to znamená být skutečně ušlechtilá. Její slova dokazují bolest a krutost, kterou zažila."

Serena Williamsová, americká tenistka

"Meghan v rozhovoru odhalila svůj boj o duševní zdraví. Doufejme, že její upřímnost povede k větší pomoci pro ty, kdo ji potřebují."

Billie Jean Kingová, bývalá americká tenisová šampionka

"Možná by měli udělat královnu z Oprah a odpískat to."

George Takei, herec, nejznámější díky roli poručíka Sulu v seriálu Star Trek (1966-1969)

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 4. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 0°C

Celá předpověď