Krejčíková je v Dubaji ve druhém kole, Siniaková vypadla

foto Radující se česká tenistka Barbora Krejčíková (na snímku z 20. února 2021).

Dubaj - Česká tenistka Barbora Krejčíková na turnaji v Dubaji porazila 6:2 a 7:6 šestnáctou nasazenou Marii Sakkariovou z Řecka a postoupila do druhého kola. Vypadla naopak její spoluhráčka ze čtyřhry Kateřina Siniaková, která prohrála 2:6 a 3:6 s Ons Džabúrovou z Tuniska. Siniaková prodloužila své trápení na okruhu WTA, kde v hlavní soutěži naposledy vyhrála loni v říjnu na Roland Garros.

Krejčíková po vyhraném prvním setu vstoupila dobře i do druhého. Díky brejku v úvodním gamu se ujala vedení a za stavu 5:3 při soupeřčině podání měla mečbol. Sakkariová ho však odvrátila, vyrovnala a rozhodnout musela zkrácená hra. V ní uspěla Krejčíková a ve druhém kole narazí na Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska, nebo Patricii Mariu Tigovou z Rumunska.

Siniaková na 31. hráčku světového žebříčku Džabúrovou nestačila. Tunisanka k zisku prvního setu vykročila po brejku na 3:1. Ve druhé sadě sice česká tenistka, která je v pořadí WTA na 68. příčce, smazala ztrátu 0:2, pak ale za stavu 2:3 přišla o podání a soupeřka už vedení nepustila.

V Dubaji startuje ještě dalších pět českých tenistek. Kristýnu Plíškovou v prvním kole čeká kvalifikantka Tereza Martincová a Markéta Vondroušová nastoupí proti Rumunce Aně Bodganové. Až ve druhém kole do turnaje vstoupí Petra Kvitová a Karolína Plíšková, kterou čeká Anastasija Sevastovové z Lotyšska.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď