Snowboardcrossařka Samková jako obhájkyně získala na MS bronz

foto Česká snowboardcrossařka Eva Samková s bronzovou medailí z MS.

Idre Fjäll (Švédsko) - Snowboardcrossařka Eva Samková po předloňském titulu získala tentokrát na mistrovství světa bronz. K druhé medaili ze světových šampionátů jí ve finále ve švédském Idre Fjäll dnes pomohl i pád Australanky Belle Brockhoffové. Vyhrála Britka Charlotte Bankesová, pro kterou je to první titul po stříbrných medailích z posledních dvou MS. Druhá skončila Italka Michela Moioliová.

Fotogalerie

Olympijská vítězka ze Soči 2014 Samková bez problémů postoupila pavoukem do finále, když vyhrála čtvrtfinálovou i semifinálovou jízdu. Ve čtyřčlenném boji o medaile se hned po startu stejně jako v předchozích kolech ujala vedení. Pak ale soupeřky nabraly větší rychlost a sedmadvacetiletá Češka se propadla až na čtvrtou příčku. Jenže nedaleko před cílem upadla Brockhoffová a uvolnila Samkové cestu k medaili.

Světová obhajoba české reprezentantky dopadla stejně jako ta olympijská, po zlatu následoval bronz. "Jsem moc spokojená, protože ráno to nebyla žádná hitparáda. První tréninkovou jízdu jsem neměla moc povedenou, druhou jsem nedojela, protože jsem tam měla nějakou kolizi a zastavila jsem v půlce trati," uvedla v nahrávce pro média.

Chybovala, když těsně před sebou sledovala padající Australanku. Tím jí sice před finišem ubyla soupeřka, ale zároveň ji to zpomalilo. "Kvůli pádu soupeřky přišla o možnost bojovat o první nebo druhé místo. Ale i tak je to skvělý výsledek," konstatoval trenér Marek Jelínek.

Hned ve čtvrtfinále překvapivě skončily naděje na úspěch Američanky Faye Guliniové. Druhá žena kvalifikace, která má ve Světovém poháru stejně bodů jako vedoucí Samková, se v horní části trati dostala v klopené zatáčce do kontaktu s Brockhoffovou a úplně zastavila. Skončila s velkou ztrátou poslední.

Osmifinále bylo konečnou pro všechny tři české muže, kteří se dostali z kvalifikace do vyřazovacích bojů. Nejlépe si vedl Jan Kubičík, jenž obsadil ve své jízdě třetí místo. Radek Houser a Jakub Žerava byli čtvrtí.

Světový titul poprvé získal Španěl Lucas Eguibar, jehož maximem bylo dosud stříbro z domácího MS v roce 2017 v Sierra Nevadě. V závěru předstihl Rakušana Alessandra Hämmerleho. Třetí skončil Kanaďan Eliot Grondin.

V pátek se na mistrovství světa v krosových disciplínách pojede týmový závod ve snowboardcrossu. Samková do něj nastoupí s Kubičíkem. "Budou bojovat o další placku, oba na to mají, těšíme se," řekl trenér.

Muži: 1. Eguibar (Šp.), Hämmerle (Rak.), 3. Grondin (Kan.), 4. Dusek (Rak.), 5. Nörl, 6. Berg (oba Něm.), ...22. Kubičík, 28. Houser, 32. Žerava (všichni ČR).

Ženy: 1. Bankesová (Brit.), 2. Moioliová (It.), 3. Samková (ČR), 4. Brockhoffová (Austr.), 5. Casanovová (Švýc.), 6. Gaskillová (USA).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je neděle 18. dubna 2021

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď