Ve Mstěticích u Prahy vykolejily vagony, dva lidé jsou zranění

foto Ve Mstěticích u Prahy 14. srpna 2020 ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Poškodily osobní auto a drážní domek.

Mstětice (u Prahy) - Ve Mstěticích u Prahy dnes ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Na vlečce ujelo 32 odstavených vozů, z nich sedm vykolejilo. Poškodily osobní auto, sloup trakčního vedení a drážní budovu, takzvané stavědlo. Dva lidé jsou zranění. ČTK to řekli mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a mluvčí středočeské záchranné služby Petr Mach. Škoda byla prozatím odhadnuta na 2,2 milionu korun, sdělil odpoledne ČTK mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Vyšetřování příčiny havárie pokračuje.

Fotogalerie

Řidič osobního vozu je zraněný lehce, po ošetření na místě byl převezen do Nemocnice na Bulovce, pracovník dráhy byl ošetřen na místě, uvedl Mach.

Vagony vyjely po 9:00 a projely přes železniční přejezd, který byl zabezpečený světelnou signalizací a závorami, ale zařízení v době průjezdu vagonů nesignalizovalo přijíždějící železniční vozy. Vagony po střetu s projíždějícím automobilem vykolejily. "Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události," uvedl Drápal.

Generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera dnes novinářům řekl, že zabezpečovací zařízení nebylo činné, protože se ovládá ručně z nádraží jen při nahlášeném provozu na vlečce, ale obsluha neměla informaci, že by z vlečky měl jet nějaký vlak. Vagony byly podle Kučery na vlečce už od úterý. Doplnil, že řidič osobního auta byl povinen se v případě, kdy výstražné světlo nebliká, přesvědčit, že nic nejede. Tak zareagoval řidič kamionu, který i přes snížený výhled vagony zaregistroval a včas z přejezdu vycouval.

Na místě nehody během dne pracovali drážní hasiči. Vykolejené vagony vyprostili pomocí speciální techniky. Na místě měli tři vozidla včetně vyprošťovacího automobilu.

Provoz mezi stanicemi Praha Horní Počernice - Čelákovice je přerušený. Web Českých drah uvádí, že cestující do a ze zastávky Zeleneč mohou využít linku 353 pražské hromadné dopravy. Mstětice jsou částí obce Zeleneč. Trať by měla být podle odhadů zprovozněna do půlnoci.

V posledních týdnech se stalo na železnici více nehod. Nejtragičtější byla červencová srážka vlaků u Perninku na Karlovarsku, při které zemřeli dva lidé a více než 20 se zranilo. Další tragická nehoda se v polovině července stala u Českého Brodu, kde osobní vlak narazil do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. v úterý se v Jihlavě srazil nákladní vlak s lokomotivou. Nikdo se nezranil, vznikla ale škoda přes sedm milionů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď