NBA dohraje 22 týmů v Orlandu, plán bude liga schvalovat dnes

foto Ilustrační foto - Basketbalista Chicaga Bulls Denzel Valentine (uprostřed) se snaží prosadit v utkání NBA s Brooklynem Nets.

New York - Rada guvernérů NBA podle informací televizní stanice EPSN schválí restart sezony zámořské basketbalové ligy po koronavirové pauze za účasti 22 týmů v Orlandu. Oficiálně má vedení soutěže své rozhodnutí oznámit dnes večer.

Liga, která byla přerušena 11. března, by se měla znovu rozběhnout 31. července v resortu Walta Disneyho. Plán počítá s účastí 22 z 30 týmů - třinácti ze Západní a devíti z Východní konference. Zbytek sezony už se nebude týkat Chicaga s Tomášem Satoranským, které je v tabulce Východní konference jedenácté.

Šestnáctku týmů na pozicích pro play off podle ESPN doplní New Orleans, Portland, Phoenix, Sacramento, San Antonio a Washington. Mužstva nejprve absolvují osm zápasů základní části o nasazení v play off a poté budou následovat vyřazovací boje. Přerušená sezona vyvrcholí nejpozději 12. října, na kdy je naplánováno případné rozhodující sedmé finále.

S přípravou by měly týmy začít v červenci ve svých areálech a později se přesunout na kempy do Orlanda.

Další ročník NBA by podle zámořských médií mohl začít o Vánocích, tedy o dva měsíce později než obvykle.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď