Na náměstí v Brně rozsvítili vánoční strom, trhy potrvají déle

foto Na náměstí Svobody v Brně 29. listopadu 2019 slavnostně rozsvítili vánoční strom a zahájili adventní trhy.

Brno - Na náměstí Svobody v Brně se v podvečer slavnostně rozsvítil vánoční strom, začaly tak adventní trhy. Přihlížely tisíce lidí, před 17:00 bylo náměstí zcela plné, po rozsvícení stromu davy prořídly. Tramvajová doprava přes náměstí byla od časného odpoledne odkloněná.

V příštích týdnech bude živo také na dalších náměstích v centru - Dominikánském, Moravském a na Zelném trhu. Část stánků s občerstvením zůstane tentokrát v provozu až do 5. ledna.

Každé ze čtyř náměstí má jinou náladu a nabídku. Náměstí Svobody prezentují pořadatelé trhů z Turistického informačního centra jako místo setkávání a zábavy. Letošní novinkou jsou konzumační zóny a zimní bar. Klidnější atmosféru slibuje Dominikánské náměstí, kde také před Novou radnicí stojí dřevěný Halouzkův betlém se stovkou figur.

Stánky zaměřené na řemeslné výrobky a tradice najdou lidé na Zelném trhu. Dominantou Moravského náměstí je vyhlídkové kolo, pod kterým jsou velkokapacitní šapitó, stejně jako stánky s občerstvením. Na Moravském náměstí a Zelném trhu skončí adventní trhy před Štědrým dnem. Na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí pokračují až do ledna.

Brno bylo prvním městem v tehdejším Československu, na jehož náměstí se objevil nazdobený vánoční strom. Za tradicí stojí novinář Rudolf Těsnohlídek, který po nálezu odloženého batolete v lese přišel s nápadem, jak pomáhat opuštěným dětem. Pod rozsvíceným stromem uspořádal charitativní sbírku. I letos je pod stromem kasička Českého červeného kříže.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 23°C

Celá předpověď