15. kolo: Slavia porazila Baník, Olomouc remizovala s Boleslaví

foto Utkání 15. kola první fotbalové ligy: SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava, 2. listopadu 2019 v Praze. Tomáš Souček ze Slavie se raduje z gólu.

Praha - Fotbalisté Slavie v utkání 15. ligového kola porazili Ostravu 4:0 a Baníku vrátili porážku 0:2 ze středečního osmifinále poháru. Dva góly Pražanů vstřelil Tomáš Souček, který poté neproměnil penaltu. Hosté hráli od 61. minuty bez vyloučeného Milana Jiráska. Červenobílí vedou neúplnou tabulku o 12 bodů a vítězně se naladili na úterní duel Ligy mistrů v Barceloně. Ve druhém sobotním utkání Olomouc remizovala s Mladou Boleslaví 2:2. Hosté během jediné minuty smazali dvoubrankový náskok soupeře. Sigma tak prodloužila sérii bez vítězství už na šest kol.

Statistika sobotních zápasů ligového kola:

--------

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)

Branky: 14. Plšek, 62. Beneš - 63. Budínský. 64. Fulnek. Rozhodčí: Ginzel - Vitner, Vaňkát. ŽK: Beneš - Hubínek, Hašek. Diváci: 2406.

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 43. a 52. Souček, 68. Tecl, 77. Ševčík. Rozhodčí: Klíma - Šimáček, Ratajová - Ardeleanu (video). ŽK: Bořil, Coufal, Stanciu, Takács - Jirásek, Fillo, Diop, Fleišman. ČK: 61. Jirásek. Diváci: 18.297.

1. Slavia 15 13 2 0 33:3 41
2. Plzeň 14 9 2 3 26:13 29
3. Mladá Boleslav 15 8 2 5 30:21 26
4. Slovácko 15 7 4 4 20:19 25
5. Jablonec 14 7 3 4 26:20 24
6. Ostrava 15 7 1 7 24:22 22
7. Sparta 14 6 3 5 27:19 21
8. Olomouc 15 4 7 4 22:22 19