Vondráček navrhne poslancům uctít památku Gotta potleskem

foto Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček přichází na třetí nádvoří Pražského hradu, kde se 12. října 2019 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha bude sloužit zádušní mše za zpěváka Karla Gotta, který zemřel 1. října ve věku 80 let. Mše je pouze pro pozvané a bude přenášena na velkoplošné obrazovky na nádvoří a na Hradčanském náměstí.

Praha - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) navrhne poslancům, aby uctili památku zemřelého zpěváka Karla Gotta minutou potlesku. Vondráček to dnes uvedl na svém twitteru. Stát by se tak mělo na nejbližší poslanecké schůzi, která začne příští týden v úterý.

Vondráček se zúčastnil dnešní mše, která se konala ve svatovítské katedrále. Předseda Sněmovny uvedl, že mu je nesmírnou ctí poklonit se památce výjimečného umělce a výjimečného člověka. "Děkuji paní Ivaně Gottové za pozvání, jehož si obzvlášť cením. Nemohl jsem odmítnout, Karla Gotta jsem měl moc rád," uvedl.

Dodal, že ve Sněmovně při nejbližším jednání navrhne "nikoli minutu ticha za Karla Gotta, ale minutu potlesku, který jej doprovázel celým životem".

Podle místopředsedy vlády a předsedy ČSSD Jana Hamáčka byly zádušní mše a rozloučení s Gottem dojemné a důstojné a atmosféra v katedrále byla plná lásky, přátelství a respektu. "Někdy se zdá, že je česká společnost nenapravitelně rozdělená, ale pokud nás spojují písničky a obdiv ke skvělému zpěvákovi, není to s námi tak špatné," napsal na twitteru.

Někdejší ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) označil na twitteru zádušní mši za důstojné poděkování za dar umělcova života.

Specialista na dějiny českých zemí 20. století a církevní dějiny Jaroslav Šebek považuje oficiální rozloučení s Gottem ve svatovítské katedrále za velice důstojné. "Myslím, že se velice dobře doplňovalo se spontánním loučením v pátek na Žofíně," dodal na twitteru.

Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 31°C

Celá předpověď